این خط از دولت آباد در شمال شهر ری شروع و پس از گذر از محلات واقع در جنوب شرق تهران نهایتاً وارد کن در شمال غرب تهران می شود.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، به نقل از ره به ری؛ مدیر عامل مترو اخیرا اعلام کرده است که خط 6 تا پایان امسال به بهره برداری می رسد. این در حالیست که ماه گذشته  افتتاح این خط را تا پایان سال 95 پیش بینی کرده بود.

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در خصوص ایستگاه مترو دولت آباد شهرری گفت: خط شش مترو استان تهران به طول 31 کیلومتر در قالب 27 ایستگاه با هدف اتصال دولت آباد (در شهرری) به شمال غرب تهران در نظر گرفته شده است.

این خط از دولت آباد در شمال شهر ری شروع و پس از گذر از محلات واقع در جنوب شرق تهران از جمله کیان شهر،تیردوقلو، هفده شهریور، میدان خراسان، میدان شهدا، میدان امام حسین(ع)،میدان سپاه،میدان هفتم تیر و پارک لاله نهایتاً وارد کن در شمال غرب تهران می شود.

درویشی در خصوص افتتاح این خط به پایگاه اطلاع رسانی شهداری گفته است: حدود 20 کیلومتر از این خط حدفاصل اتوبان آزادگان تا ایستگاه مصلی امام(ره) امسال به بهره برداری رسید و بقیه آن به طول 17 کیلومتر از مصلی امام(ره) در امتداد خیابان شهید قدوسی، اتوبان صیاد شیرازی، پل مغان، پل گیلان، نوبنیاد، ازگل، مینی سیتی، شهرک شهید محلاتی و نهایتاً شهرک قائم(عج) در سه شیفت کاری در حال ساخت است که مطابق برنامه زمان بندی تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

هابیل درویشی پیش از این در تاریخ 2 اردیبهشت گفته بود: خط شش از دولت آباد تا کن در حال ساخت است که شش کیلومتر تونل آن نیز حفر شده و با دو دستگاه TBM در حال فعالیت هستیم که امیدواریم 50 درصد این خط شش در سال 94 و کل پروژه خط شش در سال 95 به بهره برداری برسد.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =