توئیت‌های مکرر این نماینده سئوال است یا تهمت و توهین؟ + تصاویر

محمود صادقی این روزها به خاطر مواضع تهمت‌آمیز و دروغش، توسط قوه قضائیه به دلیل تشویش اذهان عمومی احضار شده است اما خود بیان می‌کند مواردی که مطرح کرده سئوال بوده است نه توهین و اتهام.

به گزارش تهران نیوز ، به نقل از مشرق،جلسه علنی یکشنبه ۱۴ آذرماه مجلس شورای اسلامی با تذکر یک نماینده و پاسخ رئیس‌مجلس شورای اسلامی به وی همراه بود.

محمود صادقی که این روزها خود را به عنوان یک نماینده جنجال‌ساز در فراکسیون اصلاح‌طلب امید مطرح کرده است در سخنانی اعتراض آمیز خطاب به ریاست مجلس از جایگاه نمایندگی خود مایه گذاشت و درباره ماجرای احضارش به قوه قضائیه و حضور ماموران در مقابل منزلش با بغض بیان داشت که «چرا مجلس از وی دفاع نمی‌کند.»

استدلال وی این بود که « به فرض هم که ( اتهامات وی به قوه قضائیه و شخص رئیس این قوه) تهمت باشد مگر آیین‌نامه اجازه نمی‌دهد به کسی که مورد تهمت واقع شده توضیحات خود را به مجلس ارائه دهد.»

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در پاسخ به تذکر آئین‌نامه‌ای محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس، با بیان اینکه بردن آبروی مومن با پرسیدن سئوال تفاوت دارد گفت: « آقای صادقی همین نوع صحبت‌هایی که الآن نیز فرمودید متناسب با روابط میان قوا نیست.» وی افزود: درباره آن مطلبی که فرمودید و تذکری که در مجلس دادید که احساس می‌کنید حق‌تان پایمال شده است، من گفتم مطالبی را که شما گفته‌اید، آوردند و دیدم؛ گفتید خطاب‌تان به وزیر اقتصاد بود که بر اساس کدام ماده قانونی این دخل و خرج‌ها را قانونی اعلام کرده‌اید؟ اما شما یک چیزی اضافه کرده‌اید و گفته‌اید بر اساس کدام قانون این مبالغ به یک حساب شخصی داده می‌شود؟ اینجا نقطه اتهام است؛ ببنید! وقتی وزیر اقتصاد می‌گوید آن سایت ضدانقلاب دروغ گفته است و این پول‌ها که در قوه قضائیه است به نام قوه قضائیه می‌باشد، از برادر عزیزمان آقای دکتر صادقی فرزند شهید صادقی عزیز نماینده مجلس انتظار نبود که آن را تائید کند وقتی وزیر اقتصاد می‌گوید رسیدگی شده است.»

رئیس مجلس در ادامه مطرح کرد:‌ «‌ وقتی شما آبروی یک مومن و یک تشکیلاتی را می‌ریزید، شما خودتان روحانی بودید و آخوندی کرد‌ید، مگر در روایات و احادیث نداریم که حرمت یک مومن مثل حرمت کعبه است. اینطوری ما حرمت‌‌ را حفظ می‌کنیم؟!»

صادقی بیان می‌کند که قوه قضائیه مدعی است که بنده در نطق خودم به این قوه تهمت زده‌ام و از مجلس خواهش کرد که متن دقیق اظهارات وی را بررسی کنند و بگویند کجای اظهارات وی تهمت است. وی با اشاره به اظهارات وزیر اقتصاد که موضوع شایعات حساب‌های قوه قضائیه را تکذیب کرد با اصرار و پافشاری بازهم موضوع شائبه را مطرح کرد و بیان داشت که آیا این سخنان من تهمت است یا سئوال است یا درخواست است؟ اما بررسی مطالب صفحه توئیتر وی مطالب دیگری را نشان می‌دهد. مطالبی که بیش از اینکه یک سئوال و پرسش برای تنویر افکارعمومی و در حیطه وظایف نمایندگی باشد بعضا کنایه‌هایی است که حالت اتهام دارد. صادقی حتی در صحن علنی مجلس نسبت به بازپرس و قاضی که حکم جلب وی را به اتهام تشویش اذهان عمومی صادر کرده توهین کرد و با لفظ توهین آمیز «‌بی خرد»‌ آن‌ها را خطاب نمود که مورد اعتراض رئیس مجلس قرار گرفت که طرح این موارد دور از شأن مجلس و قوه قضائیه و دستگاه قضاوت است.

در ادامه برخی از توئیت‌های این نماینده در موضوع اتهامات به قوه قضائیه را مشاهده می‌کنید که خود گویای بسیاری از مطالب است.

توئیت‌های این نماینده سئوال است یا تهمت است و افترا؟ + تصاویر
توئیت‌های این نماینده سئوال است یا تهمت است و افترا؟ + تصاویر
توئیت‌های این نماینده سئوال است یا تهمت است و افترا؟ + تصاویر
توئیت‌های این نماینده سئوال است یا تهمت است و افترا؟ + تصاویر
توئیت‌های این نماینده سئوال است یا تهمت است و افترا؟ + تصاویر
  انتهای متن/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =