در گفت‌وگو با فارس عنوان شد:
توافق مجمع ناشران دفاع‌مقدس با ناشران مصری و آلمانی در نمایشگاه فرانکفورت

خبرگزاری فارس: معرفی آثار مصری با محوریت بیداری اسلامی و ارائه آثار برگزیده ایرانی برای عرضه در بازار مصر از تعهدات مذاکره مجمع ناشران دفاع مقدس و انتشارات تنویر مصر است.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، عضو هیئت مدیره مجمع ناشران دفاع مقدس درباره ملاقات‌های انجام شده در نمایشگاه کتاب فرانکفورت گفت: در روز دوم دست‌اندرکاران انتشارات «تنویر» مصر از غرفه مجمع بازدید داشتند و گفت‌وگوهایی انجام شد که بر مبنای این توافق قرار است که انتشارات تنویر آثار مرتبط با حوزه بیداری اسلامی و تحولات مصر و همچنین آثاری که در حوزه مقاومت اسلامی تدوین شده است را چه از شعرا و چه از نویسندگان به ما معرفی کنند و امتیاز آن را در اختیار مجمع قرار دهند و مجمع در مقابل، آثار پر فروش و آثاری را که در ایران صاحب اقبال هستند را برای آن‌ها بفرستد تا به زبان عربی ترجمه شود و در بازار مصر عرضه شود.

امیر شهریارامینیان در ادامه به مذاکره با انتشارات «کرشن» آلمان اشاره کرد و اظهار داشت:  این ناشر آلمانی نسبت به کتاب‌های ادبیات معاصر ایرانی ابراز علاقه کرد و بعد از صحبت و آشنایی با مجمع، نسبت به ترجمه این آثار به زبان آلمانی اظهار تمایل کرد و بنا شد 10 اثر شاخص را انتخاب کنیم و خلاصه آثار مورد نظر را برایشان ارسال کنیم تا  فضایی برای ترجمه آثار ادبیات داستانی دفاع مقدس و ادبیات مستند و پژوهشی دفاع مقدس به زبان آلمانی فراهم شود.

مصطفی آقامیری عضو مجمع ناشران دفاع مقدس نیز با اشاره به حضور مصطفی رحماندوست در این غرفه به خبرنگار فارس گفت: آقای رحماندوست طی صحبت هایی که انجام شد بر این باوربودند که حضور فی نفسه ناشران در نمایشگاه فرانکفورت مهم نیست. آن چه مهم است این است که بازار جهانی نشر را شناسایی کنیم و بتوانیم کپی‌رایت کتاب‌ها را در این نمایشگاه به فروش برسانیم اما برای این کار لازم است کارشناسان و نویسندگان طی جلساتی به شناسایی کتاب‌های مناسب با بازار جهانی بپردازند و آن‌ها را گزینش کنند.

آقامیری درادامه از بازدید رئیس مرکز اسلامی فرانکفورت از غرفه مجمع خبر داد و اظهار داشت: طی مذاکراتی که انجام شد آقای خلیلی نسبت به ترجمه آثار دفاع مقدس قول همکاری دادند در مقابل بنا است مجمع کلیه کتاب‌هایی را که نمایشگاه آورده است را به کتابخانه این مرکز اهدا کند.

عضو مجمع ناشران دفاع مقدس متذکر شد: ما در روز دوم در غرفه مجمع با میزبان شبکه خبری وان آلمان بودیم که نسبت به این دست از آثار  ابراز علاقه کردند و خیلی برایشان جالب بود که 35 ناشر به طور واحد چنین نگاهی به جنگ دارند.

آقامیری در ادامه صحبت‌های خود به مذاکره با آژانس ادبی حوا اشاره کرد و اظهار داشت: حوا یکی از آژانس هایی است که در مملکت خودمان در حال فعالیت است و در حوزه بین الملل خوب عمل کرده است و درنمایشگاه هم با 30 قرار ملاقات با کشورهای مختلف داشت.

وی در پایان گفت: با وجود این که تا الان نزدیک به 60 درصد کارهای تبلیغی‌شان در حوزه دفاع مقدس است اما با این حال قول دادند که بیش‌تر به بحث دفاع مقدس توجه داشته باشند و زمینه حضور ما را در نمایشگاه‌های مختلف از جمله نمایشگاه ترکیه که 27 آبان ماه برگزار می‌شود، فراهم کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =