سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فیروزکوه از آغاز توزیع اوراق وقفی به منظور ساخت بیمارستان تخصصی سرطان در تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، حجت الاسلام  “عطاءالله اسفندیار” در گفت وگو با دیمه نیوز اظهارکرد: هدف از ارائه اوراق وقف، ایجاد موقوفات جدید به صورت گروهی و به عبارت دیگر “وقف مشارکتی و جمعی” است و در حقیقت عرضه این اوراق فرصتی است تا شاهد عملیاتی شدن شعار “همه واقف باشیم” شویم.

وی گفت: در اوراق مشارکت به خریداران، سود پروژه در سررسیدهای مقرر پرداخت شده و پس از اتمام پروژه، خریداران با دریافت اصل سرمایه و سود آن از پروژه کاملاً جدا می شوند؛ ولی در بحث اوراق وقف خیرین پس از اتمام پروژه نامشان به عنوان واقف ثبت و همراه همیشگی‌ موقوفه خواهند بود.

حجت الاسلام اسفندیار افزود: در صورت گسترش و ترویج این روش می‌توان همه ساله در نقاط مختلف کشور و با توجه به نیاز هر منطقه پروژه های عام المنفعه نظیر بیمارستان، درمانگاه، دارالایتام و آسایشگاه مراکز علمی و آموزشی احداث کرد.

وی خاطرنشان کرد: تفاوت اوراق مشارکت و اوراق وقفی در این است که اوراق مشارکت برای تأمین مالی پروژه‌های سازمان در حوزه توسعه موقوفات و بقاع متبرکه بوده و در این اوراق، به خریداران، سود پروژه در سررسیدهای مقرر پرداخت شده و پس از اتمام پروژه، خریداران با دریافت اصل سرمایه و سود آن از پروژه کاملاً جدا می شوند، ولی در بحث اوراق وقف مردم و خیرین به دنبال سود مادی نیستند و پس از اتمام پروژه نامشان به عنوان واقف ثبت خواهد شد.

سرپرست اداره اوقاف فیروزکوه ادامه داد: یکی از برنامه های اوقاف در جهت تحقق شعار “همه واقف باشیم”، طرح وقف مشارکتی است.

وی گفت: در این طرح افرادی که زمین، ملک، مال و . . . برای وقف ندارند اما این فرهنگ را دوست دارند، می توانند با خرید اوراق وقفی به جمع واقفان بپیوندند.

این مقام مسؤول تصریح کرد: این طرح برای مردم و خیرین امکان سهیم شدن در سنت پسندیده وقف را با مبالغ اندک فراهم می آورد و در این روش مردم در قالب “قرارداد صلح” وجوه مورد نظر خود را به سازمان اوقاف می‌دهند و این سازمان به احداث پروژه های مربوطه و عام المنفعه اقدام می‌کند.

حجت الاسلام اسفندیار افزود: هم اینک برنامه سازمان اوقاف و امور خیریه استان تهران مشارکت در ساخت بیمارستان تخصصی سرطان در تهران با مشارکت واقفان خیراندیش است و در این راستا به توزیع اوراق وقفی اقدام کرده است.

وی خاطرنشان کرد: واقفان خیراندیش و خیّران می توانند با حضور در این نهاد و دریافت اوراق، هر چقدر که می خواهند در این راه خیر کمک رسانی کنند.  انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =