توزیع سه هزار بسته غذایی بین نیازمندان/ هدف اصلی این طرح توانمندسازی مستمندان است

مهدی حبیب‌پور با اشاره به برگزاری طرح "اکرام فاطمی" ویژه نوروز ۹۶ در شهرستان اسلامشهر گفت: در این طرح سه هزار بسته مواد غذایی به ارزش ۱۵۰ هزار تومان تهیه و میان مستمندان شهرستان اسلامشهر توزیع می‌شود.

به گزارش تهران نیوز؛ طرح اکرام فاطمی ویژه نوروز ۹۶ با هدف تهیه و توزیع سه هزار بسته مواد غذایی میان مستمندان اسلامشهر برگزار می شود.

مهدی حبیب‌پور مدیر موسسه خیریه جوادالائمه اسلامشهر و یکی از اعضای ستاد برگزاری طرح " اکرام فاطمی" در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص این طرح اظهار داشت: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص محرومیت زدایی، برخی از خیریه‌ها با همراهی بسیج و دفاتر ائمه جمعه اسلامشهر و واوان طرحی را با عنوان "اکرام فاطمی" ویژه نوروز ۹۶ در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: در این طرح سه هزار بسته مواد غذایی به ارزش ۱۵۰ هزار تومان تهیه و میان مستمندان شهرستان اسلامشهر توزیع می‌شود.

مدیر موسسه خیریه جوادالائمه اسلامشهر با اشاره به استقبال خوب خیرین و مردم از این طرح گفت: تاکنون یک هزار و ششصد بسته آماده توزیع شده و پیش‌بینی ما این است که تا تاریخ بیستم اسفند ماه سه هزار بسته تهیه و بین خانواده‌های نیازمند اسلامشهر توزیع شود.

حبیب‌پور عنوان کرد: این طرح مقدمه‌ای است برای ایجاد وحدت بین خیریه‌های سطح شهرستان اسلامشهر تا بتوانیم با هم‌افزایی که صورت می‌گیرد در بحث محرومیت‌زدایی به صورت منسجم و با قوت بیشتری حضور پیدا کنیم.

وی ادامه داد: این طرح توسط خیریه‌های مختلف برگزار می‌شود و تا کنون حدود دو هزار خانواده نیازمند شناسایی شده است.

مدیر موسسه خیریه جوادالائمه اسلامشهر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه " محوریت این طرح با چه گروهی یا چه شخصی است؟" گفت: محوریت با شخص خاصی نیست و مجموعه خیریه‌های شهرستان اسلامشهر، بسیج و دفاتر ائمه جمعه اسلامشهر و واوان همه به صورت جهادی در صحنه حاضر شده‌اند و تمام توان خود برای به سرانجام رسیدن طرح به کار گرفته‌اند.

حبیب‌پور اظهار داشت: هدف اصلی این طرح، توانمندسازی خانواده‌های نیازمند است تا در سال‌های آینده همین خانواده‌ها کمک حال نیازمندان اسلامشهر باشند.

وی در خصوص ایجاد اشتغال برای خانواده‌های نیازمند اسلامشهری گفت: تا کنون حدود ۸۰ نفر از این خانواده‌ها در بحث تولید پوشاک مشغول به کار شده‌اند و این روند را ادامه خواهیم داد تا محرومیت‌زدایی به صورت ویژه در سطح شهرستان اسلامشهر انجام شود.

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =