توسعه پیش‎دبستانی درمناطق محروم باحمایت برنامه ششم توسعه

مدیرکل دفتر آموزش پیش‌دبستانی اظهار داشت: برای توسعه پیش دبستانی ها به ویژه در مناطق محروم می خواهیم در برنامه ششم توسعه حمایت دریافت کنیم تا عدالت برقرار شود.

به گزارش تهران نیوز؛ رخساره فضلی، مدیرکل دفتر آموزش پیش‌دبستانی در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به لزوم  ورود به پیش دبستانی قبل از ابتدایی بیان کرد: پیش دبستان آموزش های لازم را قبل از ورود کودکان به مدرسه را می دهد اما با این وجو اجباری نیست.
وی افزود: هرچه به مناطق دور افتاده نزدیک می شویم ضرورت ورود کودکان به مرحله پیش دبستانی را در میابیم و در پی توسعه و افزایش مراکز پیش دبستانی در مناطق محروم هستیم. فضلی ادامه داد: برای توسعه پیش دبستانی ها به ویژه در مناطق محروم می خواهیم در برنامه ششم توسعه حمایت دریافت کنیم تا عدالت برقرار شود و همچنین افزایش پیش دبستانی ها در این ۲ سال اخیر نسبت به گذشته ۵۲٫۵ درصد برای روستاها و ۴۷ درصد برای شهرها بوده است. مدیرکل دفتر آموزش پیش‌دبستانی اظهار داشت: ورود به پیش دبستانی اجباری نیست و اگر کودکی دوره پیش دبستانی را نگذراند مدرسه ثبت نام خواهد شد و نمی خواهیم با اجباری کردن پیش دبستانی به مسایل اجتماعی آموزش و پرورش اضافه کنیم بلکه تلاش ما این است تا شرایط ورود به دبستان را تسهیل کنیم. وی گفت: در اسناد ما تاکید بر گذراندن یک سال پیش از دبستان وجود دارد اما کودکان ما ۲ سال پیش از دبستان در کلاس های پیش دبستانی شرکت می کنند بنابراین نمی توانیم بی تفاوت به این مسئله باشیم و اجازه دهیم تا سنین ۴ ساله با ۶ ساله در یک کلاس باشند.
انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =