فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: توجه به تولید و حمایت از تولیدکنندگان به عنوان پیشقراولان تحقق بخش دوم شعار سال، اساس اقتصاد جامعه است.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از خبرنگار دیمه نیوز، “ابوالقاسم مهری” در خاتمه بازدید از شرکت تعاونی “ریزبرگ البرز” روستای “لزور” شهرستان فیروزکوه با تقدیر از عملکرد درخشان اعضای این شرکت تعاونی، افزود: در حالی که  در برخی کشورها نظیر افغانستان تولید و اشاعه انواع و اقسام مواد افیونی و مخدر که جز متلاشی کردن جسم، فکر و روان انسان ها ثمره ای ندارند انجام می شود، اما تولیدکنندگان منطقه با بهره گیری از مواهب خدادادی در راستای تعالی انسانیت اقدام می کنند.

وی گفت: در ایران اسلامی و به تأسی از الگوی فکری مقام معظم رهبری، سبک زندگی اسلامی- ایرانی در حال عملیاتی و اجرایی شدن است.

مهری اظهارکرد: در این راستا تولیدکنندگان نیز همپای سایر اقشار جامعه به فعالیت پرداخته و در راستای تحقق بخش دوم شعار سال و حماسه اقتصادی گام بر می دارند.

وی با ابراز رضایتمندی از عملکرد خبرنگاران در معرفی این واحدهای تولیدی، خاطرنشان کرد: شایسته است بارها و بارها این دست فعالیت های اقتصادی که برگرفته از کالبد اصیل مناطق روستایی است معرفی شوند تا به الگویی برای نسل جوان جامعه در کار و تلاش و فعالیت تبدیل شوند.

شرکت تعاونی ریزبرگ البرز که در سال ۹۰ و با مشارکت سفارت ژاپن در روستای لزور شکل گرفته، هم اینک با بهره گیری از استعدادهای خدادادی و وجود انواع و اقسام گیاهان دارویی و بکارگیری نیروی انسانی این روستا و سایر روستاهای اطراف، تولیدکننده ۲۰ نوع دارو و عرقیات گیاهی است.

توسعه این واحد تولیدی در سه فاز عرقیات، چای دم نوش و اسانس گیری، اشتغال بکار مستقیم ۱۶ نفر و غیرمستقیم ۱۵۰ نفر و تولید سالانه ۹۹ هزار لیتر انواع داروها و عرقیات گیاهی در آن پیش بینی و هدفگذاری شده است.

روستای لزور از بخش “ارجمند” شهرستان و در ۴۷ کیلومتری شمال غرب فیروزکوه قرار دارد.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =