تیام مهاجم خوبی است ولی زیاد مصدوم می‌شود

علی موسوی، مهاجم اسبق استقلال و تیم ملی عقیده دارد آبی‌پوشان در بازی برگشت مقابل ذوب‌آهن به موفقیت می‌رسند.

به گزارش تهران نیوز، علی موسوی، مهاجم اسبق استقلال و تیم ملی عقیده دارد آبی‌پوشان در بازی برگشت مقابل ذوب‌آهن به موفقیت می‌رسند.

موسوی که جزو لژیونرهای استقلال محسوب می‌شد و در آلمان بازی می‌کرد، به سبک کار مربیان آلمانی و شفر اعتقاد خاصی دارد.

*بازی استقلال و ذوب‌آهن را تماشا کردید؟

بله، دو تیم دنبال برد بودند و بازی‌شان خوب شد. تقریباً پایاپای بازی کردند و هر دو دروازه‌بان یعنی مهدی رحمتی و رشید مظاهری بهترین‌های تیم‌شان بودند.

*نتیجه بازی عادلانه بود؟

انصافاً حق استقلال باخت نبود. بازی مساوی تمام می‌شد، عادلانه‌تر بود. استقلال روی بدشانسی گل خورد. هرکس دیگری هم جای چشمی بود، آن توپ به دستش می‌خورد و این بازیکن نباید ناراحت باشد چون همواره از بهترین‌های تیمش بوده و آن پنالتی خیلی اتفاقی بود.

*استقلال برای بازی برگشت چند غایب دارد. این کار را برای آنها سخت نمی‌کند؟

مربیان خارجی روی ۱۱ بازیکن تکیه ندارند. غایبان استقلال بازیکنان خوبی هستند ولی شفر برای‌شان جایگزین انتخاب می‌کند. مهم برنامه‌هایش است که بازیکنان باید اجرا کنند تا نتیجه لازم را بگیرند، به همین علت خوشبین هستم در آزادی و با حمایت هواداران به پیروزی برسند.

*بازی خطرناکی برای استقلال خواهد بود چون اگر یک گل بخورد، باید با اختلاف ۲ گل برنده شود.

مسلماً شفر برای این اتفاق هم برنامه دارد. در همین بازی اگر مهاجم تمام‌کننده خوبی در میدان بود، استقلال می‌توانست به گل برسد.

*تیام چطور فورواردی است؟

بازیکن باکیفیت نیاز به تعریف ندارد. قد بلند، تکنیک خوب، قدرت سرزنی، ضربه به توپ خیلی خوب و همه فاکتورها را داراست و هر وقت بازی کرد، زهرش را ریخت ولی داشتم فکر می‌کردم یک ایرادی دارد که در لیگ‌های اروپایی خیلی دوام نیاورد. احتمالاً زیاد مصدوم می‌شود و به خاطر همین حاضر شد به ایران بیاید. برخی بازیکنان آفریقایی فیزیک خوب اما عضله و مچ پای ضعیفی دارند و زیاد مصدوم می‌شوند. امیدوارم تیام این‌طور نباشد ولی در مدت زمان کوتاهی که آمده، زیاد مصدوم شده است.

*علی قربانی چرا گل نمی‌زند؟

بحث روحی و روانی در کار یک مهاجم خیلی مؤثر است. هر فورواردی موقعیت از دست می‌دهد ولی وقتی زیاد می‌شود، کارش گره می‌خورد. مثل احمد مؤمن‌زاده که بسیار مؤثر بازی می‌کرد اما پایش به گل باز نمی‌شد. مثلاً در بازی استقلال و ایرسوتر نوشهر در سال ۷۹ جواد زرینچه از همه رد شد و جلوی دروازه خالی مؤمن‌زاده را صدا زد، احمد دوید و دروازه خالی را به اوت زد چون تمرکز گل زدن را از دست داده بود. قربانی تحت فشار بوده و کارش گره خورده است. او فعلاً بازیکن تیم است، پس باید حمایت شود.

*خبردار شدی شجاعیان رباط صلیبی پاره کرده است؟

بدترین مصدومیت برای یک فوتبالیست، پارگی رباط صلیبی است و حداقل ۷، ۸ ماه از میدان دور می‌شود. این هم جزئی از فوتبال است و شجاعیان باید باروحیه بماند.

*چرا استقلالی‌ها این فصل زیاد مصدوم می‌دهند؟

من سر تمرین نبوده‌ام ولی بدنسازی غیراستاندارد قبل از فصل و فشردگی بازی‌ها بازیکنان ما را زود از پا می‌اندازد. باید بپذیریم نحوه زندگی اکثر فوتبالیست‌ها حرفه‌ای نیست. نوع تغذیه، نوع زندگی، استراحت و تمرین کردن اهمیت خاصی دارد.

*از بازیکنان هم‌نسل خود باخبر هستید؟

بله، هرازگاهی دور هم جمع شده و فوتبال بازی می‌کنیم. با آنهایی هم که نمی‌آیند، تلفنی احوالپرسی داریم.

*خود شما با کدام‌یک در تماس هستید؟

با سهراب بختیاری‌زاده و علیرضا نیکبخت‌واحدی.

*نیکبخت فیلم بازی می‌کند و می‌خواهد هنرپیشه شود. به نظرتان در کارش موفق خواهد شد؟

بله، او از اولش هم هنرپیشه بود و مستعد. (خنده)

خبرورزشی انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =