جابجایی بخشداران شهرستان پاکدشت در آستانه انتخابات!

در آستانه دو انتخابات مهم مجالس خبرگان و شورای اسلامی، مراسم تودیع و معارفه بخشداران مرکزی پاکدشت و شریف آباد با حضور جمعی از مسئولان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش سرویس سیاسی تهران نیوز، به نقل از پاکدشتی‌ها، در آیین تودیع و معارفه، «حسین شیرازی» بخشدار سابق مرکزی پاکدشت با حکم وزیر کشور سکان دار بخشداری شریف آباد شد و «منصور حاجی» بخشدار سابق شریف آباد نیز به عنوان سرپرست هدایت بخشداری مرکزی را بر عهده گرفت.

شایان ذکر است «حسین شیرازی» در اسفند سال ۹۲ سرپرست و در آبان ماه سال ۹۳ با حکم وزیر کشور، به سمت بخشدار مرکزی پاکدشت منصوب شده بود.(از اینجا و اینجا بخوانید)

همچنین «منصور حاجی» در مراسمی کاملاً خاموش و بدون حضور خبرنگاران!(از اینجا بخوانید) در خردادماه امسال، سرپرست بخشداری شریف آباد شده بود.

عزل و نصب‌‌ها، تدبیر سیاسی یا مدیریتی؟!

تغییر و تحولات مدیریتی امری طبیعی و حق مسلم دولت است. اما اینکه این تغییر و تحول با چه انگیزه‌ای و در کدام دوره زمانی صورت بگیرد‌، مسئله‌ای است که باید به آن توجه کرد.

چرا وعده ثبات محقق نشد؟

امروز با گذشت ۲ سال از فعالیت دولت یازدهم، وعده استاندار تهران مبنی بر ثبات ۴ ساله فرمانداران محقق نشد و موج تغییرات گسترده گریبان گیر فرمانداران جدید استان تهران شده است.

دامنه این تغییرات فرمانداران شهرستان های شهریار، قرچک، شهر قدس، بهارستان، رباط کریم و پاکدشت را شامل می شود که شاید یکی از دلایل آن عدم استفاده از نیروهای کارآمد سایر نهادها و وزارت خانه ها با توجه به سابقه درخشان برخی از آنان در ساختار وزارت کشور می باشد و دستور بهره گیری از افراد صرفاً در وزرات کشور، جای بسی تأمل دارد.

اگر چه تغییر و جابجایی با توجه به ضرورت و صلاحدید امری طبیعی است ولی با توجه به رویدادهای مهم انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در اسفند ماه امسال، ثبات فرمانداران و بخشداران بسیار مهم به نظر می رسد و بایستی از ابتدا در انتصاب نمایندگان ارشد دولت در شهرستان‌ها و بخش‌ها، مولفه های همسویی با دولت، تلاش، خدمتگزاری، امانت، تعهد و تخصص مد نظر قرار می گرفت.

تعامل با مقامات ارشد شهرستان و رضایت مندی گروه‌ها در انتخاب مسئولان لازم است؛ اما باید دانست که این مشاوره‌ها به دخالت تبدیل نگردد و نباید وام دار هیچ حزب و گروهی بود.

مدیران سرمایه‌های انسانی و اجتماعی این نظام محسوب می‌شوند. زیرا آنان با حضور در این ساختار اداری تجربه‌هایی آموخته‌اند که ارزش مادی آن قابل اندازه‌گیری نیست. عزل و نصب‌های بی‌دلیل، موجب دلسردی مدیران دیگر و حتی از دست دادن مدیران ارزشی می‌شود. البته تنها گروهی که از این کشمکش‌های سیاسی ضرر می‌کنند، شهروندان شهرستان پاکدشت هستند که باوجود همه مشکلات و کمبودها همیشه در صحنه حاضر بوده اند.

۰۳۶

۱۰۲

۱۱۶

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =