به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جواد سعدون‌زاده نماینده مردم آبادان در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس طی اخطاری با استناد به اصل 19 قانون اساسی خطاب به رئیس مجلس گفت: شما باید شرایط یکسانی را برای آحاد مردم ایران در نظر بگیرید. متاسفانه حادثه دلخراشی در آبادان رخ داد و 10‌ها جنازه روی دست‌مان ماند اما شما برخلاف انتظار ما هیچ عنایتی به این حادثه نداشتید.

وی با بیان اینکه انتظار می‌رفت رئیس مجلس در آغاز جلسه علنی به خانواده‌های عزادار آبادانی تسلیت بگوید و یا پیام تسلیت خطاب به آنها صادر کند، گفت: وزارت راه و شهرسازی علیرغم وعده‌هایی که به مردم آبادان داده است هنوز جاده آبادان ـ ماهشهر را به مرحله بهره‌برداری نرسانده است.

سعدون‌زاده با بیان اینکه جاده آبادان ـ ماهشهر هزار و 325 قربانی از مردم خوزستان گرفته است، خطاب به لاریجانی گفت شما باید طی یک نامه شدید الحن به وزر راه و شهرسازی نسبت به حوادث ناگوار جاده آبادان- ماهشهر اعتراض کنید.

لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار نماینده مردم آبادان گفت: این‌گونه حوادث که در آبادان و در کشور رخ می‌دهد، ناگوار و دلخراش است و باید رسیدگی شود، و البته کمیسیون‌های مربوطه این موضوع را پیگیری خواهند کرد.

وی افزود: وقتی وارد دستور می‌شویم بهتر است نمایندگان درباره دستور جلسه اخطار یا تذکر بدهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =