امسال جام باشگاههای جهان عیاری مناسب برای گزینش کشتی گیران نیست

ملی پوش اسبق تیم ملی کشتی آزاد کشورمان گفت: جام باشگاههای جهان عیاری مناسب برای گزینش نیست و میدان های مهم و حساس داخلی و خارجی باید میدان گزینش کشتی گیران کشور برای ورود به عرصه ملی باشد.

به گزارش تهران نیوز ،  فردین معصومی ملی پوش اسبق تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد برگزاری رقابت های جام باشگاههای جهان گفت: میزبانی رقابت های مهم جام باشگاه های جهان در کشور و در تهران برای فدراسیون کشتی افتخار بزرگی است.

ملی پوش اسبق تیم ملی کشتی ازاد کشورمان در ادامه این مطلب تصریح کرد: باشگاههای داخلی حضور خوبی در مسابقات جام باشگاههای جهان داشتند و در این رقابت ها عملکرد خوبی نشان دادند و میزبانی رقابت های جام باشگاههای جهان انگیزه ای برای باشگاههای داخلی است تا بتوانند به این جایگاه رسیده و در پیکارهای جام باشگاههای جهان حضور پیدا کنند.

معصومی با تاکید براینکه جام باشگاههای جهان عیاری مناسب برای گزینش نیست اضافه کرد: میدان های مهم و حساس داخلی و خارجی باید میدان گزینش کشتی گیران کشور برای ورود به عرصه ملی باشد.

ملی پوش اسبق تیم کشتی آزاد کشورمان با بیان این مطلب که آوردگاه های مهم جهانی و المپیک و درخشش در آنها نیازمند ارزیابی و گزینش کشتی گیران در میدان های سخت تر نسبت به جام باشگاههای جهان است ابراز داشت: المپیک آینده باید میدان درخشش ملی پوشان ایرانی باشد.

معصومی در خاتمه اظهارداشت: مدیریت فدراسیون اکنون از جنس کشتی است و با نگاه تخصصی به ابعاد مختلف کشتی نگاه می شود و بی شک روز های خوبی در انتظار کشتی کشور خواهد بود.

علی رضا رضایی مدیر تیم های ملی کشتی ایران نیز پیش از این در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد لزوم شکل گیری سیاست استعدادیابی در استانهای کشور گفت: استان تهران از جمله استانهای کشتی خیز در ایران اسلامی است و تهران قطب کشتی در کنار مازندران و خوزستان و خراسان و سایر استانهای دیگر است . مدیر تیم های ملی کشتی آزاد کشورمان در ادامه این مطلب تصریح کرد: استان تهران در بطن شهرستانهای خود پتانسیل های با استعدادی در کشتی دارند ولی هنوز زیر ساخت ها برای شناسایی جوانان و نوجوانان نخبه کشتی در شهرستانهای استان تهران وجود ندارد و این رسالت را ادارات وزارت ورزش و جوانان در شهرستانها، باید بر دوش بکشند . رضائی با تاکید براینکه  شهرستانهای استان ها به خصوص تهران گنجینه ذخیره پتانسیل های ناب کشتی است، اضافه کرد: ادارات ورزش و جوانان باید سیاست های استعداد یابی خود را به خصوص در ورزش کشتی که ورزش اول، ایران اسلامی است، تقویت کنند . مدیر تیم های ملی کشتی آزاد کشورمان با اشاره به این موضوع که خانه کشتی منبع کشف نوابغ جوان کشتی در استان تهران و شهرستان های پایتخت در کنار سایر استانها و شهرستانهای کشور است و خانه کشتی باید در تمام شهرستانها ساخته شود، ابراز داشت: باید در شهرستان پردیس هم باید در آینده نزدیک شاهد فعال شدن خانه کشتی بود تا جوانان علاقه مند به کشتی  در فضایی تخصصی پرورش پیدا کنند . رضایی در خاتمه اظهار داشت: ساخت و احداث خانه کشتی زیر ساخت ورزشی تلقی می شود و به ماندگاری ورزش اول کشور در بین نوجوانان و جوانان کشور کمک می کند و باید پشتوانه ای قوی برای تیم های ملی کشتی کشور در رشته های آزاد و فرنگی فراهم کرد .

انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =