عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به جایگاه ویژه ری گفت: جدا کردن ری از تهران به یکپارچگی حوزه شهری لطمه وارد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، احمد مسجدجامعی لحظاتی پیش در پانصد و بیست و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به جایگاه ری گفت: ری همیشه در تاریخ ایران اسلامی نقش آفریده و واقعیت این است که حوزه ری و تهران در 150 سال اخیر هم به لحاظ عملکرد و هم به لحاظ کارکرد پیوستگی خوبی دارد.

وی در ادامه پیوستگی تهران و ری را کار کارشناسی شده دانست و خاطر نشان کرد: جدا کردن ری از تهران به یکپارچگی حوزه شهری لطمه وارد می‌کند.

وی در ادامه ضمن تقدیر از مسئولان قضایی عنوان کرد: از مسئولان قضایی که دستور موقت داده‌اند و این وقت را به ما داده‌اند که بیشتر به مسائل تهران برسیم قدردانی می‌کنیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: ما باید آئین‌نامه را طوری تنظیم کنیم که شورای شهر هر یک ماه یکبار در مناطق تهران برگزار شود.

مسجدجامعی ضمن تسلیت رحلت آیت الله تهرانی و بزرگداشت جهان پهلوان تختی عنوان کرد: اعتبار ری طبق آمار از تهران بیشتر است.

وی در ادامه ری را عضو 75 شهر سالم دنیا معرفی کرد و گفت: مدیریت‌های محلی از ویژگی‌های بارز قانون اساسی است ولی پرداختن به برنامه‌ریزی و قانون‌گذاری محلی موضوع اصلی است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران بیان داشت: الگوی ما در تهران انتخابی است و تک تک اعضای محل رأی می‌دهند و انتصابی نیست.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در پایان تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی حق بحث در این طرح را دارند و این بحث باید هفته آینده در جلسه شورا اولین موضوع مورد بحث باشد.

این گزارش حاکی است پانصد و بیست و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با حضور اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر تهران در منطقه 20 در حال برگزاری است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =