یک شرکت کانادایی در آلبرتا به اتهام ارسال حلقه های پلاستیکی که می توان از آنها در فعالیت هسته ای استفاده کرد، به پرداخت 90 هزار دلار جریمه محکوم شد.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل از مهر، در موردی بی سابقه از استفاده از قانون منع صادارات قطعاتی که می توان از آنها در فعالیت های هسته ای و ساخت بمب استفاده کرد، شرکتی در منطقه Red Deer (گوزن قرمز) در آلبرتای کانادا به دلیل ارسال حلقه های پلاستیکی به ایران به پرداخت 90 هزار دلار جریمه محکوم شد.

این حکم دیروز دوشنبه در دادگاه کالگاری و با توجه به قانون "اقدامات اقتصادی ویژه برای جلوگیری از ارسال قطعات پلاستیکی که کاربرد هسته ای دارند" صادر شد.

به موجب این قانون صادرات حلقه های پلاستیکی از سال 2010 میلادی به ایران در کانادا ممنوع شد.

در سال 2011 میلادی شرکت لی اسپیشالیست سفارشی را از شرکت Kan Dana Middle East دریافت کردند که این سفارش از ایران و دبی انجام شده بود. این سفارش در آن تاریخ ارزشی برابر با شش میلیون و 54 هزار و 50 دلار داشت و مربوط به حلقه ای پلاستکی می شد که ارزش هر یک از این حلقه ها 30 سنت بود.

بر اساس این گزارش، ایران حلقه های ذکر شده را برای استفاده در میادین نفتی سفارش داده بود اما مقامات کانادایی معتقد هستند که این حلقه ها کاربرد دوگانه دارند و می توان از آنها در فعالیت های هسته ای نیز استفاده کرد.

انتهای پیام.ش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =