همزمان با میلاد با سعادت حضرت علی اکبر (علیه السلام) نخستین جشنواره فرهنگی حضرت علی اکبر(ع) شهرستان پیشوا با معرفی ۱۱ جوان برگزیده این شهرستان برگزار شد .

به گزارش سرویس فرهنگی آفتاب ری، به نقل از ندای پیشوا؛ نخستین جشنواره فرهنگی حضرت علی اکبر (علیه السلام) شهرستان پیشوا با معرفی جوانان برتر پیشوایی در گروه های علمی، فعال اجتماعی، ارتباطات و نشریات، شهدا، ورزشی، ، فعالان فرهنگی و هنری، اداری و نظامی برگزار شد.

JavanBartar (1)

محسن خادمی رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان پیشوا گفت: دوران جوانی، ارزنده ترین دوران زندگی است. این هنگام ، دوران درخشندگی و بالندگی است. جوانان، سرمایه های عظیم هر کشورند و رشد و تعالی هر جامعه، به نیروی جوان آن بستگی دارد. از این رو، این قشر ارزشمند جامعه، همواره مورد توجه بزرگان دین و اندیشمندان است.

JavanBartar (2)

دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان پیشوا گفت : بزرگ ترین سرمایه هر کشور، نیروی انسانی آن است که مهم ترین بخش آن را در نسل جوان می توان یافت. گردش چرخ های عظیم صنایع سنگین، استخراج ذخایر طبیعی در اعماق معادن، عمران و آبادی و دفاع از مرزها و حفظ استقلال و امنیت کشور، و نیز پرداختن به مسائل گوناگون هنری، آموزشی و تعلیم و تربیت، با دست توانا و قدرتمند جوانان انجام می گیرد که در همه کشورها، آثار پر ارج فعالیت آنان در تمامی مظاهر زندگی آشکار است و نیروی خستگی ناپذیر نسل جوان، مایه امیدواری تمام ملت هاست.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین حجت الاسلام و المسلمین باقر تاجیک نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج پیشوا اظهار داشت : دین داری و ارتباط جوانان با دینداران ، خودباوری و شکوفایی جوانان ، برنامه ریزی و وقت شناسی از جمله عوامل موفقیت جوانان در زندگی است .

JavanBartar (3)

این کارشناس مسائل دینی گفت :  امام صادق (علیه السلام) می فرمایند ، من دوست ندارم جوانان را در خارج از این دو حالت ببینم ، یا اینکه دانشمند باشند و یا دانشجو ، اگر چنین نباشد جوان عمر خود را ضایع و تباه می کند و گرفتار عذاب و آتش جهنم می شود .

حجت الاسلام تاجیک اضافه کرد : پیامبر اکرم (ص) در روایتی می فرمایند ، چهار چیز را قبل از رسیدن چهار چیز توجه داشته باشید ، جوانی را قبل از پیری ، سلامتی قبل از بیماری ، ثروت و دارایی را قبل از فقر نیازمند شدن ، زندگی را قبل از مرگ .

نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج پیشوا در پایان سخنان خود به دیدار با حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی اشاره کرد و افزود : این مرجع عالیقدر توجه به اوقات نماز ، تلاوت چند آیه از قرآن کریم در ابتدای صبح و مناجات و راز و نیاز با خدای متعال در لحظات سحر را به خصوص برای نسل جوان حائز اهمیت دانستند .

JavanBartar (4)

در پایان پس از مدیحه سرایی و شعر سرایی توسط مداحان و شاعران مذهبی شهرستان پیشوا ، مراسم اختتامیه و اهداء جوایز برگزار و نفرات ذیل عنوان جوان برتر را کسب نمودند.

JavanBartar (5)

۱ ) علی صانعی پدر شهید مسعود صانعی جوان ترین شهید شهرستان پیشوا

JavanBartar (6)

۲ ) سید حسین طالبی از حوزه علم و فرهنگ قرآنی

JavanBartar (07)

۳ ) ابوالفضل مصباح جوان برتر شهرستان پیشوا در حوزه ارتباطات و رسانه های مجازی

JavanBartar (8)

۴ ) سعید اردستانی از حوزه ورزش

JavanBartar (9)

۵ ) جواد شریفی از حوزه فرهنگ و هنر

JavanBartar (10)

۶ ) حبیب الله هداوند حیدری از حوزه اجتماعی جوان ترین رئیس شورای اسلامی روستا

JavanBartar (11)

۷ ) پگاه کدخدایی جوانترین مددکار شهرستان

JavanBartar (12)JavanBartar (13)

۹ )  ابوالفضل آقاجمالی و محمد خرمی دوست سربازان وظیفه نمونه سپاه،  قاسم سیاحی  و سعید قشقایی سربازان وظیفه نمونه نیروی انتظامی.

محسن بوربور مشاور اداره ورزش وجوانان  شهرستان پیشوا اهداف این جشنواره را الگوسازی در قشر جوان و شناسایی جوانان برتر و تجلیل از آنان عنوان کرد.

” محسن بوربور ” گفت: جوانان در سیاستهای کلی برنامه پنجم توسعه اثرگذارترین قشر جامعه عنوان شدند، از این رو دولت در سند چشم انداز مکلف است برنامه های ساماندهی امور جوانان را اجرا کند.

وی افزود: جوانان برگزیده این جشنواره براساس فراخوان عمومی به ادارات و دستگاه های اجرایی و با کمک شورای روابط عمومی شهرستان پیشوا مشخص شدند.

بوربور در پایان با اشاره به اینکه شناخت درست و جهت دهی صحیح به نیازهای جوانان، موجبات رشد و تکامل جوانان را درعرصه های مختلف زندگی فراهم می آورد؛ خاطر نشان کرد از حضور فرماندار ،اعضای شورای شهر، رئیس شورای شهرستان ، فرماندهی نیروی انتظامی، فرماندهی و پرسنل سپاه ، ادارات بهزیستی ، شبکه بهداشت، بنیاد شهید، آموزش وپرورش، تبلیغات اسلامی ، نمایندگان ولی فقیه در سپاه و نیروی انتظامی و هیئت همگانی تقدیر و تشکر ویژه و از عزیزانی که دعوت اداره ورزش وجوانان و سپاه را نپذیرفته و حضور نیافتند قدردانی نمود.

بنابراین گزارش ، این مراسم به همت اداره ورزش و جوانان پیشوا با همکاری ناحیه مقاومت بسیج پیشوا، بنیاد شهید ، فرهنگ و ارشاد و نیروی انتظامی شهرستان و با حمایت فرماندار پیشوا ، بخشدار مرکزی ، رئیس شورای اسلامی شهر و شورای روابط عمومی ادارات در پیشوا برگزار شد.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =