با هدف اشاعه و ترویج تغذیه سالم، جشنواره غذاهای سنتی و محلی در به میزبانی هلال احمر شهرستان فیروزکوه در این شهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، “معصومه حقیقت” مسؤول امور بانوان فرمانداری شهرستان فیروزکوه در این زمینه به خبرنگار دیمه نیوز گفت: این جشنواره به همت امور بانوان فرمانداری شهرستان فیروزکوه و با حضور تعداد زیادی از خانواده ها و مشارکت گسترده بانوان فیروزکوهی در سالن سرپوشیده جمعیت هلال احمر این شهرستان برگزار شد.

وی گفت: در این جشنواره انواع و اقسام غذاهای سنتی و محلی از جمله ته چین، انواع آش، انواع برنج، مرغ، ماهی، انواع ترشی، سالاد و . . . از سوی خانواده ها طبخ و در معرض دید عموم قرار گرفت.

حقیقت تصریح کرد: چهار کارشناس از شبکه بهداشت و درمان، کمیته امداد امام خمینی(ره) و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مسؤولیت داوری این رقابت زیبا را بر عهده داشتند که با ملاک قرار دادن معیارهایی همچون کیفیت و طعم غذا و رعایت اصول بهداشتی و تغذیه ای به داوری پرداختند.

وی خاطرنشان کرد: در این جشنواره همچنین نمایشگاهی از آثار مددجویان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و صندوق خرد روستایی بانوان روستای “لزور” در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

در خاتمه این رقابت و با اعلام هیأت داوران، خانم ها “سکینه لاسجردی” با غذای ته چین با گوشت خشک و مرغ و کسب ۹۶ امتیاز و “بتول تبار” با شیرین پلو و کسب ۹۴ امتیاز اول و دوم شدند و “رحیمه درویش متولی” با آش رشته و “سلیمه فرج پور” با ماهی شکم پُر هر دو با ۸۹ امتیاز مشترکاً مقام سوم را از آن خود کردند.

نفرات اول تا سوم این جشنواره کارت هدیه ۵۰۰ هزار ریالی و نفرات چهارم تا پانزدهم نیز کارت هدیه ۳۰۰ هزار ریالی دریافت کردند.

انتهای پیام/م

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =