مسئول کانون بسیج شهرستان پاکدشت اظهار داشت: اصولا جشنواره ها محفلی است برای کشف استعداد ها و کشف نخبگان، اما همه چیز در همان اختتامیه تمام می شود.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از پاکدشتی ها؛ جشنواره دو سالانه فیلم بسیج استان تهران با درخشش کارگردان  جوان پاکدشت امید خیر خواه و شیرزاد امانپور از شهرستان پاکدشت به پایان رسید.

امید رضا خیرخواه مسئول کانون بسیج شهرستان پاکدشت و آقای شیرزاد امانپور در جشنواره دوسالانه فیلم بسیج استان تهران درخشیدند و مقامهای اول این جشنواره را در بخش های مختلف کسب کردند.

 به همین مناسبت به سراغ کارگردان جوان شهرستان پاکدشت رفته و گفتگویی با این کارگردان بسیجی ترتیب دادیم.

 آقای خیرخواه از خودتان بگوئید؟

من امید خیرخواه متولد ۱۳۶۱ از تهران  بعد از دریافت دیپلم برای ادامه تحصیل تلاش برای قبولی بورسیه شدم که درهنرستان سوره در دانشگاه ایالتی وارونژ روسیه در رشته کارگردانی تئاتر پذیرفته شدم بعد از فارغ التحصیل شدن به دلیل علاقه زیاد به سینما در دانشگاه علمی کاربردی واحد ۴۸ تهران کارگردانی سینما آموختم البته از همان ابتدا به دستیاری کارگردانی در سریالهای مختلف تلویزیونی و تله فیلم ، پرداختم . بعد ازچند سال دستیاری ساخت فیلم کوتاه را شروع کردم که خدارو شکر در چندین جشنواره داخلی خوش درخشید و می شود گفت که حدودا ۱۰ سال است که فعالیت مداوم دارم.

 شما در جشنواره دو سالانه فیلم کوتاه بسیج  نفر برتر شناخته شدید، نظرتان را درباره این جشنواره بگوئید؟

بله بنده در بخش فیلمنامه اثری داشتم که به فضل خداوند جایزه بهترین فیلمنامه داستانی به نام “پای مصنوعی ” به علت تعلیق و قصه پردازی مناسب و روند منطقی داستان،  نفر اول شدم.

وی در ادامه  افزود، جشنواره خیلی خوب و پر باری بود ،جشنواره فیلم کوتاه بسیج سراسری است و در تمامی استان ها و شهرستانها برگزار می شود.

خیر خواه در خصوص روند این جشنواره گفت: این جشنواره دو مرحله دارد که مرحله اول استانی و مرحله دوم کشوری است، به اعتقاد بنده در اینگونه جشنواره ها که در قالب بسیج عنوان می شود می تواند رقابت خوبی بین بسیجیان کشور راه بیاندازد و بسیجیان سطح آگاهی خود را در ضمینه هنر بالا ببرند.

وی در ادامه بیان کرد: اصولا جشنواره ها محفلی است برای کشف استعداد ها و کشف نخبگان، اما همه چیز در همان  اختتامیه تمام می شود.

خیر خواه در ادامه خاطر نشان شد: به نظر بنده باید اختتامیه، افتتاحیه ای باشد برای هم اندیشی و هم فکری که بتوان کارهای بزرگی را در آن جامعه ی عمل پوشاند که خدارو شکر در این جشنواره که انجمن فیلم بسیح هنرمندان استان تهران برگزار کننده اش بود اینگونه عمل کردند که جای تشکر دارد.

 چطور شد که این فیلم نامه را نوشتید ؟

اگر به کارنامه بنده مراجعه کنید می فهمید که تمامی آثار های بنده در زمینه دفاع مقدس و شهدا و جنگ تحمیلی است، باید بگویم که دفاع مقدس و جنگ تحمیلی ابعادهایی ناشناخته دارد که می توان سالها در باره آن حرف زد و درس آموخت، فیلم نامه پای مصنوعی هم به ماجرای یک جانبازی می پردازد که در شهر طی حادثه ای پای مصنوعی اش گم می شود و وی به دنبال پایش می گردد و ….

 الان در دهه ۹۰ هستیم آیا ژانر دفاع مقدس همچنان طرفدار دارد؟

بله صد درصد   جنگ تحمیلی متعلق به همه ملت ایران بود و هست  و خون شهید هیچ وقت کهنه نخواهد شد و برای همه مردم مهم و قابل احترام است. امسال در جشنواره فجر فیلمهای زیادی با تفاوت ژانرهای مختلف حضور داشتند که در این میان فیلمهایی در ژانر دفاع مقدس ساخته شده بودند که هم منتقدین و هم تماشاچیان به شدت استقبال کردند و آرای مردمی هم به این نوع از فیلمها تعلق گرفت فیلمهایی از جمله “چ” ابراهیم حاتمی کیا و “شیار ۱۴۳ ” خانم نرگس آبیار و “خط ویژه” مصطفی کیایی  و… البته همیشه حرفهای جدید و از زاویه درست به این نوع از سینما می تواند موفق باشد.

 با توجه به اینکه مسئول بسیج هنرمندان پاکدشت هستید هنرمندان پاکدشتی را چگونه ارزیابی می کنید؟

شهرستان پاکدشت یکی از شهرستانهای استان تهران است که به واقع می توان گفت شهرستان هنرمند پرور است ما در زمینه های مختلف هنری (نقاشی – شعر – ادبیات – سفال گری – مینیاتور – هنرهای تجسمی – تئاتر موسیقی – فیلم و …) در سطح استانی و کشوری مقامهای زیادی کسب کرده ایم.

وی درادامه افزود: هنرمندان انقلابی و متعهد در این کانون به فعالیت می پردازند، ما اخیرا ۹ شهید هنرمند را شناسایی کرده ایم که در سال آینده به همت مسئولین شهرستان بزرگداشتی برای آنان صورت می گیرد.

 سخن آخر :

در آستانه نوروز قرار داریم. نوروز را دوست دارم، نوروز وقت تازه شدن است. فرصتی است برای دور ریختن هر چه ناپاکی است و تجدید قوا با پاکی ها در واقع برای رسیدن به دگرگونی مثبت که امیدوارم همه در سال جدید به این دگرگونی مثبت برسند ان شاالله.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =