برگزاری جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر پیشوا در آستان امامزاده جعفر (ع)

همزمان با ایام ولادت حضرت زهرا سلام‌الله علیها دانش‌آموزان دختر مدارس پیشوا در فضای روحانی آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم علیه‌السلام رسیدن به سن عبادت خدای متعال را جشن گرفتند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛  همزمان با ولادت حضرت زهرا سلام‌الله علیها 800 دانش‌آموز دختر مقطع سوم ابتدایی مدارس پیشوا طی مراسمی و در فضای روحانی آستان مقدس حضرت جعفر بن موسی الکاظم علیه‌السلام رسیدن به سن عبادت خدای متعال و انجام اعمال و تکالیف الهی را جشن گرفتند.
رحیم جهانی ، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان پیشوا در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: نماز بهترین وسیله برای ارتباط با خدا است. وی با بیان این‌که جشن تکلیف، آغاز درخشش روح خداپرستی در میان این فرشتگان زمینی است، گفت: اگر از ابتدای رسیدن به سن تکلیف در انجام فرایض و واجبات خود تلاش کنند هیچگاه اسیر هوای نفس نمی‌شوند. رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان پیشوا خاطرنشان کرد: این مراسم با هدف آشنایی دانش‌آموزان با آموزه‌های دینی همزمان با ورود به سن بلوغ برگزار شده است. وی بیان داشت: فرهنگ انسان ساز نماز و رعایت حجاب اسلامی از مهم ترین برنامه هایی است که تلاش می کنیم تا به بهترین شکل به دانش‌آموزان دختر آموزش دهیم. گفتنی است؛ در پایان مراسم نیز بعداز اقامه  نماز توسط دانش‌آموزان دختر و برگزاری برنامه های فرهنگی و آموزشی، سوگندنامه نیز قرائت شد و همگی دانش آموزان به زیارت آستان مقدس حضرت جعفر بن موسی الکاظم علیه‌السلام تشرف یافتند.
انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =