همزمان هفته منابع طبیعی،جشن درختکاری با حضورفرماندار، مسوولین و دانش‌آموزان مدرسه جهاد باقرآباد شهرستان قرچک برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از قرچک آنلاین؛ همزمان با نخستین روز هفته منابع طبیعی،جشن درختکاری با حضور علی صادقی فرماندار، هوشنگ کولیوند مدیر آموزش و پرورش، شایان عضو شورای اسلامی شهر و دیگر مسوولین در مدرسه جهاد باقرآباد شهرستان قرچک برگزار می‌شود.

در این مراسم مدیر دبستان جهاد آقای سیدمؤمن ضمن خوش آمد گویی به مهمانان اظهار داشت: ما این روز را به یاد داشته باشیم و به نیکی یاد کنیم . اهمیت روز درختکاری در دین اسلام زیاد است و سفارش شده توسط ائمه اطهار و پیشوای ما شیعیان امام علی (ع)خودشان باغدار بودن و به این کار سفارش می کردند . کسانی که به مدینه مشرف شده اند نخلستان حضرت امیر (ع) را در مدینه دیده اند و به عنوان یکی از پایگاه های شیعیان استو افتخار شیعیان مخصوصاً ایرانیان است و ارادت ویژه ی به حضرت دارند.

 فرماندار شهرستان قرچک در این مراسم با تقدیر و تشکر از مجموعه آموزش و پرورش در برپایی این مراسم افزود: دانش آموزا ن عزیز بدانند که همیشه به فکر احیای درختکاری و کاشتن درخت باشند.

علی صادقی با بیان اینکه همه باید به فکر حفاظت از محیط زیست باشیم، افزود: با توجه به گرم شدن زمین و افزایش آلاینده ها موجب شده است، تنفس برای انسانها مشکل شود و میباست با کاشت درخت و درختکاری این مهم را کاهش دهیم و به صورت ویژه از داشته ها پاسداری کنیم.

وی در پایان تصریح کرد: امروزهمه اقشار جامعه چه  پیر و جوان به امر درختکاری اهتمام ویژه ای داشته باشیم.

لازم به ذکر است ، در پایان این مراسم قطعنامه روز درختکاری توسط فرماندار و دیگر مسوولین امضاء و یک درخت به صورت نمادین کاشته شد.

گفتنی است در این مراسم دانش آموزان با اجرای سرود همگانی جلوه زیبایی به این مراسم داده بودند.

در حاشیه مراسم جشنواره غذاهای سنتی و محلی نیز برپا شد.  انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =