جلسه بزرگداشت ۲۲ اسفند، روز ایثار و شهادت با تقسیم کار بین ادارات تابعه شهرستان و برنامه ریزی دستگاه ها در این روز در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، در فرمانداری فیروزکوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از دیمه نیوز، “حبیب الله امیری” رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان فیروزکوه در این جلسه با اشاره به اینکه امنیت امروز ایران اسلامی در منطقه مدیون خون شهدا، ایثارگری آزادگان و رزمندگان است، تصریح کرد: اگر امروز کشور در مسیر پیشرفت و تعالی قرار دارد و موفقیت های بسیاری را در با اقتدار در عرصه های علمی، امنیتی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و . . . به دست آورده، به واسطه جانفشانی های این عزیزان است.

وی اظهار داشت: ۲۲ اسفند یادآور فرمان تاریخی امام در این روز در سال ۵۸ و تشکیل بنیاد مقدس شهید و امور ایثارگران است.

امیری گفت: در همین روز در سال ۸۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی آن را به عنوان روز ملی تصویب و در تقویم رسمی کشور به ثبت رسانید.

وی افزود: شهادت در راه خدا چیزی نیست که بتوان آن را با سنجش های بشری و انگیزه های مادی ارزیابی کرد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: شناساندن جانفشانی های شهدا و ایثارگران و خانواده های معزز آنان در دوران حماسه ساز دفاع مقدس، یکی از اهداف اصلی تشکیل این جلسه است.

در ادامه “ابوالقاسم مهری” فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: با نگاهی به تاریخ جنگ های اول و دوم جهانی که در دوران معاصر رخ داد در می یابیم که در همه این جنگ ها بخش هایی از خاک کشور از دست رفته و یا مجبور به دادن نفت و سایر امتیازات شده ایم.

وی افزود: کمی تفکر و تعقل در علل و ریشه های این امر نشان می دهد که مردم آن دوران شخصیت هایی همچون امام راحل، شهدای والا مقام و جانبازان، معنویت، انس با قرآن و . . . را نداشته اند.

نماینده عالی دولت در شهرستان فیروزکوه با اشاره به مقاومت جانانه ۴۵ روزه در فتح خرمشهر با دستان خالی توسط نیروهای جان بر کف ایرانی، تصریح کرد: همه این فداکاری ها، مجاهدت ها، ایثار و فداکاری ها به اعتقادات درونی، تبعیت از ولایت و انس با وجود حق تعالی بر می گردد.

وی خاطرنشان کرد: همانطوری که حادثه خونین کربلا پشتوانه اسلام است، پشتوانه نظام مقدس اسلامی شهدای گلگون کفن هستند و امروز نیز استکبار جهانی که همواره مترصد ضربه زدن به انقلاب است به واسطه خون شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت حاکم بر جامعه، جرأت تعدی و تعرض در خود نمی بیند.

در این جلسه هر یک از مدیران دستگاه ها به بیان برنامه های خود در این روز در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پرداختند.

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری، سرپرست شبکه بهداشت و درمان، بخشدار مرکزی، رییس دفتر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه و معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله مسؤولان حاضر در این مراسم بودند.  انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =