این روزها خبر می رسد که بیش از 100 سفره خانه سنتی در منطقه فشم و لواسان پلمپ شده است.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، در ادامه روند پلمپ سفره خانه های سنتی عرضه کننده قلیان، این روزها خبر می رسد که بیش از 100 سفره خانه سنتی در منطقه فشم و لواسان پلمپ شده است.

 در این رابطه یکی از کسبه این منطقه در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا از تذکرات مکرر مراجع مربوطه طی هفته های اخیر مبنی بر جمع آوری قلیان از سفره خانه ها خبر داد و گفت: بی توجهی صاحبان سفره خانه های سنتی به دستور و تذکر مراجع نظارتی موجب شد تا در اوایل هفته جاری، اماکن عرضه کننده قلیان پلمپ شوند.

وی افزود: در حال حاضر حدود 110 سفره خانه در منطقه فشم و لواسان پلمپ هستند.

Polomp

البته پیش از این مدیر اجرایی جمعیت مبارزه با دخانیات از تصمیم‌های اولیه اتخاذ شده جهت ممنوعیت عرضه قلیان در قهوه‌خانه‌ها و قلیان‌سراهای بدون مجوز خبر داده و اظهار داشت که سفره خانه و قهوه خانه های فاقد مجوز تا 31 شهریور مشخص و پلمپ می شوند.

 در این بین فشم و لواسان اولین مناطق کشور نیستند که به دلیل عرضه قلیان در مراکز سنتی با موضوع پلمپ واحدهای تجاری مواجه می شوند. چراکه پیش از نیز در برخی استان‌ها نظیر کرمانشاه، همدان و به ویژه استان قزوین نیز اغلب سفره خانه های عرضه کننده قلیان پلمپ شده بودند. اما با وجود برنامه ریزی برای ساماندهی قلیان سراها در این استان ها، متاسفانه طرح جمع آوری قلیان چندان مورد حمایت واقع نشد و کمتر مسئولی از اقدام انجام شده برای ساماندهی قلیان سراها حرف زد و در برنامه کاری اش آن را قرار داد.

 این در شرایطی بود که بی توجهی مسئولین با واکنش صاحبان این مشاغل نیز مواجه شد و برای جلوگیری از روند پلمپ واحدهای تجاری خود دست به دامان نمایندگان مجلس شدند و در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. اما از یک استان خبر رسید که یکی از نمایندگان مجلس نیز به صورت تلویحی از اقدامات انجام شده مسئولان قضایی و انتظامی در زمینه جمع آوری قلیان انتقاد کرده است.  حالا باید منتظر و ماند دید که بعد از ماجرای نامه بیش از 4000 پزشک به رئیس جمهور مبنی بر اجرای کامل قانون جمع آوری قلیان و آغاز پلمپ واحدهای تجاری متخلف بار دیگر شاهد عرضه قلیان در سفره خانه ها و قهوه خانه های غیر مجاز خواهیم بود یا اینکه مسئولان مربوطه نیز بالاخره سکوت خود را شکسته و با جریان مبارزه با عرضه قلیان همراه خواهند شد. انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =