جنبش «تحریم چهارشنبه سوزی»/ مواد محترقه چینی بلای جان جوانان کشور

در روزهای پایانی سال با شرکت در جنبش «تحریم چهارشنبه سوزی» با هدف جلوگیری از آمار تأسف برانگیز تلفات وارد شده به مردم در چهارشنبه سوری سال های گذشته، تلاش کنیم برای حفظ سلامتی و شادی خود و خانواده امان به نکات ایمنی در این شب بیشتر توجه کنیم تا ضمن داشتن سلامتی کامل به پیشواز سال ۱۳۹۵ هجری شمسی برویم.

به گزارش تهران نیوز ، پروفسور علی کرمی در مورد رعایت نکات لازم در شب چهارشنبه به خبرنگار سپیدپوش گفت: من خیلی متأسفم که این شب بسیار زیبای ایرانی که در ایام قدیم خاطره انگیز بود و ما موارد سوختگی  را به ندرت مشاهده می کردیم در این سال ها با وجودبمب ها و مواد محترقه قوی که باعث تلفات شدید هم می شوند تبدیل به سخت ترین و تلخ ترین روزهای آخر سال شده است.
کرمی به جنبش تحریم چهارشنبه سوزی اشاره کرد و ابراز کرد: در این ایام مواد محترقه چینی و خطرناک به وفور در بین جوانان یافت می شود اما آنجه مهم است مصرف نکردن این ترقه ها توسط خود مردم و جوانان بافرهنگ ایرانی است که به فکر سلامت خود و اطرافیان هستند.
وی ادامه داد: متأسفانه به دلیل استفاده از بمب ها و مواد خطرناک آسیب های جدی به افراد سالمند، بیمار و خانم های باردار وارد آمده است که گاهی جبران ناپذیر می باشد.
کرمی خاطرنشان کرد: ما می توانیم برای کاهش این خطرات از جایگزین مناسب؛ مثل عمل به شیوه های سنتی پدران و نیاکانمان مثل برپایی آتش و استفاده از فشفشه های معمولی و بودن در کنار جمع صمیمی خانواده استفاده کنیم تا سلامت خود و خانواده امان را در این شب حفظ کرده و ایام شیرینی را پشت سر بگذرانیم.
انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =