مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی صبح امروز در تهران و سایر شهر های کشور برگزار شد.

برگزاری این مراسم در تهران با حاشیه هایی همراه بود که در ادامه می آید:

*در مسیرهای منتهی به این مراسم بیلبوردهای صداقت آمریکایی نصب شده بود. راهپیمایان تهرانی همچنین ضمن سرداد شعار مرگ بر آمریکا پرچم‌های سه رنگ کشورمان را حمل می‌کنند.

aftab111

عده‌ای از جوانان با بر تن کردن کفن‌هایی که بر روی آن نوشته شده بود ما تا آخر ایستاده‌ایم و بر مبارزه با استکبار جهانی تاکید داشتند و برخی از آنها نیز پلاکاردهایی با مضمون 13 آبان سیلی جوانان ایرانی به آمریکا را در دست داشتند.

* حضور یک کابو در راهپیمایی سیزده آبان با پوششی خاص و سربندی با نوشته مرگ بر امریکا و به گردن انداختن پرچم ایران توجه افراد حاضر در راهپیمایی را به خود جلب می کرد.

aftab36

*حمل آدمک باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا توسط دانش‌آموزان و در دست داشتن پلاکاردهایی با مضمون «آمریکا پینوکیویی است که آدم نخواهد شد» برائت خود را از دولت آمریکا اعلام کردند.

*شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده»، «ایرانی می‌میرد سازش نمی‌پذیرد»، «دانشجو می‌میرد سازش نمی‌پذیرد» و ... سرمی‌دهند.

*حاضرین در این مراسم نماد سانتریفیوژهای ایرانی را در دست داشتند. بر روی سانتریفیوژ‌ها نوشته شده بود «ثمره مقاومت در برابر تحریم، 18 هزار سانتریفیوژ فعال در ایران» البته شرکت‌کننده در مراسم یوم‌الله 13 آبان تصاویر شهدای هسته‌ای را نیز در دست داشتند.

aftabe30

* دسته ها و کاروان های عزاداری با پرچم های اباعبدالله در بین راهپیمایان حضور داشتند و همچنین مراسم نوحه خوانی و عزاداری سرور و سالار شهیدان برگزار شد.

aftabe26

aftabe25

*خبرنگار خارجی که برای پوشش خبری راهپیمایی به ایران آمده بود از دسته ها و کاروان های عزاداری که در میان راهپیمایان حضور داشتند با تلفن همراه شخصی اش عکاسی میکرد.

aftabe19

*در راهپیمایی بزرگ دانشجویی 13 آبان تابلوهای بزرگی که بر روی آن عکس اوباما و نام آمریکا و پرچم آمریکا بر روی آن نقش بسته بود، وجود داشت که دانشجویان به صورت نمادین مراسم رمی جمرات را اجرا کرده و به سمت این تابلوها سنگ و تیر پرتاب کردند.

* سرود «مرگ بر امریکا» توسط حامد زمانی در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا به مناسبت یوم‌الله 13آبان اجرا شد. این آهنگ روزگذشته طی مراسمی در لانه جاسوسی آمریکا رونمایی شده بود.

*دراین مراسم اقلیت مذهبی از جمله کلیمیان و آشوری‌ها همراه با سایر اقشار مردم حضور داشتند.

*در این مراسم صندوق‌هایی از سوی کمیته امداد برای کمک به محرومان و مستضعفان در نظر گرفته شد که حاضرین در این مراسم کمک‌های نقدی خود را به مستضعفان اهدا می‌کردند.

*عده‌ای پلاکاردهایی که بر روی آنها سخنان و عکس‌هایی از امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نقش بسته بود در دست داشتند. در پلاکاردهایی دیگر این جمله نوشته شده بود "که چرا شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهیم؟ به دلیل تهاجم فرهنگی و جنگ نرم علیه ملت ایران، عملیات تسلیحاتی و اطلاعاتی آمریکا و حمایت از صدام در هشت سال جنگ تحمیلی، اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ایران و ساخت فیلم‌های ضد ایرانی و ضد اسلامی."

*عده‌ای از جوانان که در مقابل لانه جاسوسی آمریکا تجمع کرده بودند نوشته‌هایی که در دست داشتند که بر روی آن‌ها نوشته شده بود "سلامت و صلح جهانی بسته به انقراض مستکبرین است". هم‌چنین تعدادی از نوجوانان مدرسه‌ای کاریکاتورهایی از اوباما به دست داشتند که حاکی از دروغگو بودن آمریکا‌یی‌ها بود.

*یک آگهی ترحیم بزرگ از مراسم ختم باراک اوباما در میان جمعیت رونمایی شد. در این آگهی تحریم آمده بود: با نهایت شادی و مسرت، به درک واسل شدن مزدور بزرگ، دوزخ مکان باراک اوباما را به اطلاع کلیه ظالمین و مستکبرین جهان می رسانیم.

aftabe27

دورکعت عشق در کنار لانه جاسوسی

*عده ای از راهپیمایان با شنیدن صدای اذان ظهر آماده خواندن نماز ظهر شدند تا در گوشه ای نماز اول وقت را به پا دارند.

DSC_0518

*غرفه های مختلفی از جمله "معرفی بازی های رایانه ای، آمریکا شناسی، ایستگاه پذیرایی" و... در قسمت های مختلف مسیر راهپیمایی برپا شدند.

انتهای پیام

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =