حجاب باعث اعتماد به نفسم در مسابقات بود/ حمایت مالی مسئولان از ملی‌پوشان یکی از اتفاقات بسیار مثبت ریو بود

قهرمان رقابت‌های تیراندازی پارالمپیک ریو اظهار داشت: ورزشکاران زن مسلمان در مسابقات مختلف نشان داده اند که با حجاب نه تنها چیزی کم از دیگر ورزشکاران ندارند بلکه خیلی هم بالاتر هستند و برای من حجاب باعث بالارفتن اعتماد به نفسم در مسابقات بود.

به گزارش تهران نیوز ، به نقل از زنان خبر؛ ساره جوانمردی قهرمان رقابت‌های تیراندازی پارالمپیک ریو با اشاره به موفقیتش در پاراالمپیک عنوان کرد: هر موفقیتی که در پارالمپیک و در میان بهترین‌های جهان بدست می‌آید ، حاصل تلاشی شبانه‌روزی است و من بعد از آنکه در‌المپیک لندن به برنز رسیدم، حسرت خوردم که چرا بیشتر سعی نکرده بودم و چرا در جریان مسابقه بی‌دقت عمل کردم. البته خودم را هم تا حدودی دست‌کم گرفته بودم و برای همین هم با جدیت و کوشش فراوان تلاش کردم تا به‌اهداف بزرگتری دست یابم. وی افزود: دومین طلای المپیک برای من شیرین‌تر بود چرا که در فینال حریفانم هر دو مرد بودند و من به نوعی نماینده زنان حاضر در این ماده نیز بودم. ضمن اینکه کسب دو مدال طلا در پارالمپیک اتفاقی بود که ورزش ایران را متحول می‌کرد و خوشحالم که من توانستم این افتخار را رقم بزنم. جوانمردی ادامه داد: مسلما کسانی که تلاش می‌کنند تا به هدفی برسند، در ذهن خود تصور رسیدن به آن هدف را دارند اگر قرار نبود که به موفقیتی برسیم پس چرا تلاش کنیم من هم تصور این را داشتم که بتوانم در ریو دو بار روی سکوی نخست بروم و خوشحالم که تلاش‌هایم جواب داد و به ۲ مدال طلا رسیدم. قهرمان رقابت‌های تیراندازی پارالمپیک ریو مطرح کرد: مسابقه تمام شدنی نیست و من هم باید در همه حال آماده رقابت با حریفانم باشم. هیچ‌ رقیبی بیکار نمی‌نشیند و همه با تلاش‌های روزافزون خود تلاش می‌کنند تا عناوین ثبت شده را از چنگم خارج کنند. تمریناتم را دوباره شروع کردم و سعی می‌کنم تا با حفظ آمادگی شرایط لازم را برای مسابقه با حریفان داشته باشم. باید برای قهرمانی جنگید و من هم می‌خواهم در بازی‌های جهانی، پاراآسیایی و پارالمپیکی که تا ۴ سال آینده به ترتیب در آنها شرکت می‌کنم، بهترین باشم.

وی یادآور شد: یکی از اتفاقات بسیار مثبتی که در‌این دوره از رقابت‌ها شاهد آن بودیم، حمایت مالی بسیار خوب مسئولان از ملی‌پوشان رشته‌های مختلف ورزشی بود. من پس از آنکه در تپانچه بادی ۱۰ متر به مدال طلا رسیدم، همزمان موفق به رکوردشکنی هم شده بودم. بنابراین ۱۰‌هزاردلار برای طلا و ۱۰ هزار دلار برای رکوردشکنی گرفتم. جالب اینکه آقای هاشمی بلافاصله پس از پایان مسابقات این کار را انجام دادند و شاید یکی از دلایل موفقیتم در کسب دومین طلا همین حمایت به‌موقع بود.

جوانمردی با اشاره به اینکه حجاب محدودیتی برای ورزشکاران زن نیست، اظهار داشت: ورزشکاران زن مسلمان در مسابقات مختلف نشان داده اند که با حجاب نه تنها چیزی کم از دیگر ورزشکاران ندارند بلکه خیلی هم بالاتر هستند و به هیچ وجه حجاب مانع از موفقیت هیچ ورزشکاری نخواهد شد و برای من حجاب باعث بالارفتن اعتماد به نفسم در مسابقات بود.   انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =