آیت الله نوری همدانی تاکید کرد: برخی از جریان ها از جمله جریان تکفیری که بوجد آمده است و از بنیان با جریان مقاومت و شیعه دشمنی دارد؛ که حساب آنها از اهل تسنن کاملا جدا است.

 به گزارش سرویس سیاسی آفتاب ری؛  خبرنگار مبصر گزارش داد؛ آیت الله نوری همدانی که چند روزی است در اسلامشهر حضور یافته اند و فضای این شهرستان را مزین به خود کرده اند، پیش از ظهر امروز در دیدار با علما و روحانیون اسلامشهر با تبریک هفته ولادت پیامبر اسلام و هفته وحدت تاکید: برخی از جریان ها از جمله جریان تکفیری که بوجد آمده است و از بنیان با جریان مقاومت و شیعه دشمنی دارد؛ که حساب آنها از اهل تسنن کاملا جدا است و تکفیری ها شیعه را آنقدر تحت فشار قرار می دهند، که می گویند نباید با آنها ازدواج کرد و شیعه ها باید جزیه بدهند یهودی ها و مسیحی ها نیازی به این کار نیست و همه کارهای شیعیان را بدعت می دانند ولی در رابطه با سایر ادیان اینگونه نمی گویند.

 آیت الله نوری همدانی با توصیه اساسی به طلبه انقلاب اسلامی را دارای سه رکن اساسی دانست و تصریح کرد: رکن اول آن بود که این انقلاب اساس و اصول دینی را زنده کردن و در مقابل اسلام امریکایی ایستاد.

این مرجع عالیقدر ادامه داد: رکن دوم آن مردم بودند که آنها را امام یکدل نمود و در پایه های هر انقلابی مردم رکن اصلی آنها هستند.

آیت الله نوری همدانی سومین رکن انقلاب ولایت فقیه دانست و خاطرنشان کرد: این انقلاب یک ولی فقیه دارد که آن هم آیت الله خامنه ای است و این وظیفه علما و طلبه ها است که از این اصل مهم دفاع کنند.

وی در ادامه علما و طلبه ها را وارث انبیاء دانست و توصیه کرد: تاریخ انبیاء را مطالعه کنید؛ کار ما دنباله کار انبیاء و اولیاء است ما مانند انبیاء باید با مردم باشیم و با مردم زندگی کنیم؛ همانگونه که در گذشته درب منارل علما به روی مردم باز بود، اکنون نیز باید اینگونه باشد.

این مرجع عالیقدر همچنین تاکید کرد: طلبه ها باید زمان شناس باشند؛ این را بدانند که ما در زمان خاصی زندگی می کنیم؛ خردمند کسی است که زمان را به نحو مطلوب شناسایی کند و از آن بهره گیرد و به مشکلات مردم رسیدگی کند.

آیت الله نوری همدانی گفت: به طلبه ها توصیه می کنم که سه کتاب را مطالعه کنید؛ صحیفه نور، دفتر طبیان و وصیتنامه امام خمینی (ره) است. امام (ره) با یک فکر و نگرش بالا این وصیتنامه را نوشتند.

وی افزود: امام خمینی (ره) قیام کردند تا مردم را از ظلم نجات داده و به ظلم و استبداد قدرت اسلام را نشان دهند.

آیت الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: همه این بیداری های اسلامی که در کشورهای مختلف منطقه، حتی جنبش وال استریت هم نشانه های انقلاب اسلامی و نشات گرفته از آن است. و تمام کسانی که از انقلاب سیلی خورندن با هم یکی شده  و با اسلام و انقلاب مقابله می کنند.

وی ادامه داد: در این روزها باید در میدان ماند و روشنگری کرد و همیشه بزرگان و علما در صحنه بودند و در مقابل ظالمان مقابله کرده اند؛ همیشه باید چراغ حوزه ها روشن باشد و حوزه های جدید تاسیس گردد.

 آیت الله نوری همدانی بر لزوم تشکیل حوزه های علمیه در اسلامشهر تاکید کردند.

این مرجع عالیقدر افزود: باید دین را شناخت و شناساند؛ در گذشته دین را از سیاست جدا کردند؛ باید هوشیار بود و به میدان آمد و دین را شناساند در آینده حتی امریکایی ها از ما جواب می خواهند. اسلام پاسخگوی همه نیازها در همه زمان ها است باید دین را شناساند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای تراوت و نشاط خودمان باید شب زنده دار و سحر خیز باشیم. درچنین زمانی هوشیار بودن دارای اهمیت است و هوشیار بودن نشان سربازی امام زمان (عج) است و امام خمینی هم مبارزه را درانتظار می دانستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =