مسوولان کشور عراق به خصوص نوری مالکی با اقدام به موقع خود و علمای شیعه و سنی این کشور با اعلام حکم جهاد و مردم با حضور گسترده خود رویه ای یکپارچه علیه تروریسم ضد اسلامی در پیش گرفتند.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب ری، به نقل از ره به ری؛ سماعیل کوثری: صدور فتوای جهاد توسط مراجع شیعه و سنی در عراق فتنه دشمنان امت اسلامی را با شکست روبه رو کرد. وی افزود: امریکا و رژیم صهیونیستی در پی عصبانیت گشکست خود در لبنان و سوریه گروه تروریستی و ضد اسلامی را با برنامه ریزی های امنیتی و سیاسی به عراق اعزام تا بعضی استانهای این کشور را به تصرف خود در آورده و مردم بی گناه آن را با بی رحمانه ترین حالات بکشند.

Kosari

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسوولان کشور عراق به خصوص نوری مالکی با اقدام به موقع خود و علمای شیعه و سنی این کشور با اعلام حکم جهاد و مردم با حضور گسترده خود رویه ای یکپارچه علیه تروریسم ضد اسلامی در پیش گرفتند. کوثری تصریح کرد: هم اکنون با این حضور به موقع شاهد پیشروی ارتش عراق و سرکوبی داعش در نقاط مختلف عراق هستیم و در روزهای آینده شاهد باز پس گیری شهرهای این کشور مسلمان خواهیم بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: برخورد دوگانه کشورهای منطقه به خصوص ترکیه در خصوص مبارزه با تروریسم باعث شده تروریست ها این کشور را پایگاهی برای خود بدانند ولی به زودی شاهد خواهیم بود که اقدامات ضد اسلامی هر گروهی در هر نقطه از جهان سرکوب خواهد شد.

مهرداد بذرپاش: انجام جنایات و عملیات های تروریستی توسط گروه های ضد اسلامی در کشورهای اسلامی مانند افغانستان، سوریه و عراق با هدف تسلط و حضور نیروهای بیگانه در منطقه خاورمیانه انجام می شود. وی افزود: ایجاد اختلاف و درگیرهای داخلی یکی از سیاست های استکبار برای تغییر نظام و حکومت ها در برخی از کشورهاست.

Bazrpash

وی تاکید کرد: گروه های تروریستی و ضد اسلامی ابتدا محدود به یک یا دو گروه بودند ولی هم اکنون با حمایت برخی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و آمریکا گسترده تر و این اقدامات ضد بشری در بسیار از نقاط جهان انجام می شود.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد:تنها راه مبارزه با این اقدامات وحدت همه قومیت های عراقی است که با فرمان جهادی که علمای شیعه و سنی اعلان کردند مردم را در یک جبهه و حول محوریت مراجع متحد کرده است.

بذرپاش خاطر نشان کرد: در ابتدای ورود تروریست ها به کشور عراق بعضی از نظامیان این کشور خیانت کردند و آنها توانستند به سرعت پیشروی داشته باشند ولی با اقدامات به موقع ارتش عراق و مردم این عمل آنها نیز نا کام ماند.

وی تصریح کرد: گروه ضد اسلامی داعش مانند بقیه گروه های تروریستی فقط برای دریافت دلارهای برخی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، آمریکا و رژیم صهیونیستی وارد کشورهای مسلمان منطقه می شوند تا خود را قربانی و مدافع رژیم منحوس صهیونیستی کنند.

این نماینده با اشاره به گسترش دین مبین اسلام و معنویت در جهان می افزاید: پیام اسلام صلح و دوستی و برابری است و استکبار برای جلوگیری از گسترش این دین با استفاده راه اندازی گروه های تروریستی به ظاهر اسلامی تنها به دنبال خدشه دار کردن چهره اسلام است.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =