حضور ۱۱۰ هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند با اشاره به فعالیت‌های ۱۴ ساله دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند، گفت: در حال حاضر، ۱۱۰ هیئت علمی در دانشگاه آزاد واحد دماوند وجود دارد که اغلب آن‌ها استاد یار بوده و از اساتید به نام در دانشگاه‌های دولتی می‌باشند.

به گزارش تهران نیوز ، محمود صفری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود، با اشاره به فعالیت ۱۴ ساله دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند اظهار کرد: این واحد دانشگاهی، با سرمایه دانشجویان و بدون استفاده از کمک‌های دولتی و خیران، تأسیس شده و تا به امروز ۱۴ سال است که مشغول فعالیت است.

وی افزود: پس از پایان رسیدن معاونت اجرایی مجلس و مدیریت کل پارلمانی مجلس، دوره‌ای ریاست دانشگاه‌های آزاد واحد گرمسار و اسلامشهر را به عهده داشتم؛ اما تصمیم گرفتم تا به شهر خود بازگشته و کاری ماندگار در دماوند انجام دهم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند خاطر نشان کرد: با وجود دانشگاه آزاد واحد روهن، شاید برخی نیازی به تاسیس دانشگاه در دماوند نمی‌دیدند؛ البته دو شکست برای ایجاد دانشگاه در دماوند در سال‌های گذشته دلیلی بر این امر بود؛ اما به هر طریق بنده تصمیم خود را گرفتم و اقدام به تأسیس آن نمودم.

صفری ادامه داد: آغاز ساخت دانشگاه در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار آغاز شد و بحمدالله تا به امروز در ۳۰ رشته کارشناسی، ۲۵ رشته در مقطع ارشد و ۸ رشته در سطح دکترا به آموزش دانشجویان می‌پردازد.

وی از جایگاه رشته حقوق دانشگاه آزاد اسلامی دماوند در شرق استان تهران سخن گفت و از تحصیل بیش از ۱۰۰۰ دانشجو در ۴ گرایش ارشد در این رشته خبر داد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند گفت: اصول کلی برنامه‌ریزی در این واحد دانشگاهی، بر پایه استفاده از اساتید مطرح کشوری مانند دکتر فرهنگی و افزایش تعداد رشته‌های مقاطع دکترا می‌باشد.

صفری تاکید کرد: در حال حاضر، ۱۱۰ هیئت علمی در دانشگاه آزاد واحد دماوند وجود دارد که اغلب آن‌ها استاد یار بوده و از اساتید به نام در دانشگاه‌های دولتی می‌باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند، ضمن ابراز خرسندی از وضعیت مطلوب این واحد دانشگاهی گفت: با وجود این که فقط ۱۴ سال از عمر تأسیس این دانشگاه می‌گذرد؛ اما به جهت علمی، از بسیاری از دانشگاه‌های کشور موفق‌تر عمل کرده است.

  انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =