سید مجید ضاتوفیق در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در مصلای مهدیه اهواز محل استقرار کاروان حامل ضریح اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: این حضور حماسی نشان از عشق و ارادت مردم خوزستان به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) دارد.

وی با بیان اینکه حضور پر شور و خروش مردم اهواز بی‌نظیر بود اضافه کرد: اهالی شهرهای مختلف خوزستان از جمله ایذه، امیدیه، باغملک، رامهرمز، بهبهان، هفتکل، حمیدیه، رامشیر، آبادان، شوشتر، شادگان و مسجدسلیمان که پس از اطلاع از حضور کاروان سفینةالنجاة در شهرستان اهواز رهسپار این شهر شدند نیز شکوه خاصی به این مراسم داده بود.

رئیس کانون مداحان و شاعران آیینی خوزستان ادامه داد: تا کنون 2 میلیون و 500 هزار نفر از مردم ولایت مدار خوزستان ضریح حضرت امام حسین (ع) را زیارت کردند و این روند همچنان ادامه دارد.

وی اظهار داشت: این ضریح امشب به سمت کوت عبدالله می‌رود تا شب را مهمان اهالی این منطقه ولایت‌مدار و عرب نشین باشد که در این منطقه هم تعداد زیادی از خوزستانی به زیارت ضریح نور می‌آیند.

قرار است فردا ساعت7 صبح کاروان سفینة النجاه به سمت آبادان حرکت کند و در نخستین ایستگاه پس از اهواز، در محل دارخوین زیارتگاه عاشقان آن حضرت از شادگان و روستاهای اطراف خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =