مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری گفت: بالغ بر 60 هنرمند از شهرستان ری در برج میلاد حضور داشتند و از نظر تنوع آثار هنری بیش از 16 نوع اثر هنری مثل قلم زنی، چرم، مشبک روی فلز، گلیم، سفال، منبت، نقاشی، هنر قطاعی، نقاشی، ریز نگاری روی برنج، مینیاتور، معرق روی چرم، کارگاه های خوشنویسی، کارگاه های معرق وخیلی موارد دیگر را داشتیم.

به گزارش سرویس فرهنگی آفتاب ری؛ مهدی ابوالحسنی، مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری گفت: شهر ری با تمام قوا در جشنواره هفته فرهنگی شهرستان های استان تهران شرکت کرد و تنوع آثار آن نسبت به همه شهرها خیلی بیشتر بود.

 وی اظهار داشت: بالغ بر 60 هنرمند از شهرستان ری در برج میلاد حضور داشتند و از نظر تنوع آثار هنری بیش از 16 نوع اثر هنری مثل قلم زنی، چرم، مشبک روی فلز، گلیم، سفال، منبت، نقاشی، هنر قطاعی، نقاشی،  ریز نگاری روی برنج، مینیاتور، معرق روی چرم، کارگاه های خوشنویسی، کارگاه های معرق وخیلی موارد دیگر را داشتیم.

  در هفته فرهنگی استان تهران هر شب به یک شهرستان اختصاص داشت که یک شب، شب ری بود.

 وی اظهار داشت: استقبال مردم شهرری از این نمایشگاه بسیار خوب بود و شلوغ ترین روز شهرستان های تهران روز فرهنگی ری بود. ما راضی هستیم و امیدواریم که مردم هم راضی باشند.

  ابوالحسنی با قدردانی از هنرمندان تهرانی بویژه هنرمندان شهرری که با تمام توان و  بدون هیچ چشمداشتی تمام آثار خود را در این محل آوردند، تصریح کرد: اگر در برج میلاد انسان وجود نداشته نباشد، اگر روح به در و دیوار این مکان دمیده نشود، جز آجر، شیشه، آهن و چیز های خنثی چیز دیگری در این محل نخواهد بود و این هنرمندان هستند که به  این مکان روح می بخشند و این نگارخانه ها را زنده نگاه می دارند.

  وی گفت: در شورای فرهنگ عمومی مسئله ای را عنوان کردم که امروز در برج میلاد به نام روز فرهنگی ری نامگذاری شده است، اما امیدواریم که روزی به نام روز ملی شهرری در کشور مطرح شود که این طرح را خدمت برخی مسئولان مطرح کردم.

  ابوالحسنی در ارتباط با حمایت اداره ارشاد از هنرمندان و ساخت شهرک صنایع دستی در شهرری گفت: این بحث به اداره میراث  فرهنگی مربوط می شود، اما به نوعی وقتی نام هنرمندان صنایع دستی به میان می آید، اداره فرهنگ و ارشاد هم به میدان می آید وکاری به این ندارد که هنرمندان یا مشاغل دیگر زیرمجموعه اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی هستند، ما خودمان را موظف می دانیم از تمام کسانی که در عرصه هنر فعالیت می کنند حمایت کنیم.  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =