حفظ ۶۵۰۰ سانتریفیوژ نیز در ایران خطرناک است/ ایرانیان قابل اعتماد نیستند

یک وبگاه نزدیک به جمهوری‌خواهان آمریکا نوشت: ایران تهدیدی عینی برای اسرائیل است و باید دموکرات‌ها و دیگر سناتورهای آمریکایی از حصول توافق بد با ایران و حکومت این کشور جلوگیری کنند.

13931020000622_PhotoA

به گزارش سرویس بین الملل تهران نیوز به نقل از خبرگزاری فارس،  وبگاه «کنزروتیو پیپیرز»، نزدیک به جمهوریخواهان آمریکا در مطلبی به قلم «پیتر پیتن» تحلیلگر و مشاوران امور راهبردی  تحت عنوان «توافق مخفیانه اوباما با ایران جهان را به خطر می‌اندازد» نوشت: امکان این‌که ایران 6500 سانتریفیوژ را حفظ کند و این کشور در آستانه گریز هسته‌ای قرار گیرد از دیدگاه سیاسی و راهبردی غیر قابل پذیرش است.

نگارنده این مطلب در ادامه نوشت: قابلیت گریز هسته‌ای و ساخت  بمب اتمی در 6 ماه  در قبال برقراری امنیت در عراق ، افغانستان و سوریه قابل پذیرش نیست زیرا به ایرانیان نمی‌توان اعتماد کرد و تاریخ گواه این مسئله می‌باشد. ایران در امور دیگر کشورها دخالت می‌کند و به عبارت دیگر این کشور در حال گسترش امپراتوری زمان صفویه و سلطه در خاورمیانه هستند.

نویسنده این مطلب سپس با پرداختن به مسئله حقوق بشر در ایران و توجیه عدم اعتماد داشتن به تعهدات بین‌المللی ایران عنوان کرد: باید به خاطر بسپاریم که حکومت تهران حقوق بشر را نقض کرده است و این ماجرا در سال 2009 شاهد بودیم.

نویسنده سپس از اتحادیه اروپا می‌خواهد تا در مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 مسائل دیگر منطقه لحاظ نشود  و بروکسل نسبت به اقدام‌های شک‌برانگیز اوباما، کری و ظریف در خفا بیدار باشد.

در انتهای این مطلب آمده است: ایران تهدیدی عینی برای اسرائیل و جهان آزاد است و باید مجموعه‌ای از دموکرات‌ها،  و دیگر سناتورهای آمریکایی از حصول توافق بد با ایران و حکومت استبدادی این کشور جلوگیری کرده و همچنین حق وتوی اوباما را در این زمینه را خنثی کنند.

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =