عبدالمجید زمانی در همایش زینبیون اظهار داشت:‌ تاسی از بزرگ بانوی کربلا حضرت زینب (س) و الگوگیری از عبرت‌های عاشورا از مهم‌ترین اهداف برگزاری همایش بزرگ خواهران زینبی است.

وی تقارن هفته بسیج در سال جاری با ایام محرم را بهترین فرصت برای بیان نهضت عاشورا دانست و افزود: فرصت مناسبی است تا تناسب هویت و حقیقت بسیج با محرم و عاشورا تبیین شود.

در این مراسم مسئول تربیت و آموزش سپاه زرند در سخنانی با اشاره به اهمیت و جایگاه عفاف و حجاب در جامعه اسلامی گفت: حجاب و عفت زینت زن مسلمان ایرانی است به طوری که باید اذعان داشت در سایه این دو مقوله مهم می‌توانیم جامعه‌ای سالم، پویا و به دور از آسیب‌های اجتماعی داشته باشیم.

حجت‌السلام علی نیکویی از بانوان خواست با پوشش مناسب خود فرهنگ استفاده از حجاب را به دیگران انتقال دهند.

وی با اعلام این که گردهمایی یادشده به منظور آشنایی خواهران شرکت کننده با اندیشه‌های والای حضرت زینب (س) و همچنین نقش بانوان در جامعه اسلامی برگزار شد، بیان داشت: تبیین و تبلیغ فرهنگ زینبی و تفکر بسیجی از اهداف برگزاری همایش بزرگ زینبیون است.

به گزارش فارس، اجتماع بزرگ زنان عاشورایی با عنوان «همایش زینبیون» در محل حسینیه سپاه ثارالله شهرستان زرند برگزار شد.

همچنین به همت پایگاه مقاومت نجمه حوزه بسیج خواهران «یادواره شهیده ناهید فاتحی» در مسجد امام خمینی (ره) شهر زرند با حضور جمع کثیری از خواهران بسیجی برگزار شد.

در این مراسم یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس در سخنانی به ویژگی‌های برجسته شهید شاخص سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: شهیده ناهید فاتحی با الگوگیری از زینب (س) و بهره‌گیری از مکتب زینبی و تبعیت از ولی‌فقیه زمان خود توانست الگوی دختران جامعه اسلامی شود.

اجرای نماهنگ دوران دفاع مقدس و قرائت وصیتنامه شهیده ناهید فاتحی از برنامه‌های این یادواره بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از زرند

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =