۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
حل مشکلات معوقات فرهنگیان

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش گفت: اگر بند ک تبصره ۱۲ اجرا شود حقوق معلم ها، خرید خدمات، حق التدریسی ها بدون تاخیر داده می شود.

علی الهیار ترکمن در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز، درباره تاثیر  اجرای تبصره ۱۲ در به تعویق نیافتدان معوقات فرهنگیان گفت: پیشنهادات ما در زمان تنظیم لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ به دولت و مجلس شورای اسلامی این بود که اعتبارات وزارت آموزش و پرورش را صد در صد تخصیص یافته تلقی شود و به ماخذ یک دوازدهم ماهانه به وزارت آموزش وپرورش پرداخت کنند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش افزود: در زمان بودجه این ابهام بود که اگر این امکان را برای وزارت آموزش و پرورش بگذارند، دستگاه های اجرایی دیگر نیز خود را به این تبصره اضافه کنند، به همین دلیل در بند (ک) تبصره ۱۲ اشاره شده است هر پرداختی که ماهیت حقوق داشته باشد باید به صورت  ماهانه پرداخت شود.

الهیار ترکمن ادامه داد: غیراز حقوق و عیدی کارکنان رسمی و قراردادی وزارت آموزش و پرورش، حق الدریس های شاغل و آزاد، خرید خدمات آموزشی و سرباز معلم ها و مقرربگیرها را داریم که ماهیت حقوق دارند.

وی تاکید کرد: این موارد را که جنبه حقوق را دارند، احصا شده اند و   به سازمان برنامه بودجه ارایه داده شده است.

باید در تخصیص های ماهانه که برای  وزارت آموزش وپرورش در نظر گرفته می شود، این موارد مورد توجه قرار گیرد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش با بیان اینکه به شدت اجرای پیگیر بند (ک) هستیم گفت: این یک قانون است که باید سازمان برنامه بودجه و امور دارایی و اقتصادیی عملی کنند. اگر این قانون اجرا شود، خیلی از تاخیر های وزارت آموزش و پرورش به جلو می افتد اما باید پیگیری کنیم.

بیشتر بخوانید:  
انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =