حجت‏الاسلام محمد علاءالدینی امروز در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار داشت: راهبرد غرب در سوریه علیه مردم مقاوم این کشور بود.

وی ادامه داد: روزی غرب با صرف هزینه‏های میلیارد دلاری سعی بر تلقین رفع مشکلات سوریه از طریق مثلث عبری - غربی - عربی داشت.

علاءالدینی اضافه کرد: اما بعد از گذشت چندی از تداوم مناقشات سوریه، حال غرب خود به راهبرد پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران در حل مشکلات پیش روی این کشور رسیده است.

رئیس ستاد هماهنگی اقامه نماز جمعه دماوند افزود: امروز مردم و مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با بهره‏گیری از تجربیات انقلاب اسلامی سال 57 آن مثلث عبری - غربی - عربی را به مذاکرات سوری-سوری تبدیل کرده‏اند.

وی ادامه داد: در بیانی ساده همه جهان به این نتیجه مورد تأکید جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حل مناقشه سوریه از طریق مذاکره بین مردم سوریه و گروه‏های معترض رسیده‏اند.

علاءالدینی اضافه کرد: از این رو، راهکار فشارهای همه‏جانبه سیاسی برای خاتمه درگیری‏های داخلی این کشور هرگز کارگشا نبوده و نیست.

امام جمعه دماوند افزود: با این تفاسیر دشمنان اسلام علاوه بر عقب‏نشینی از مواضع خود به نوعی بر ناتوانی‏شان در معادلات سیاسی جهانی اذعان داشتند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر توان ایران برای رفع مناقشات جهانی و منطقه‏ای پیامی روشن به دشمنان تلقی می‏شود که طبل حمله غرب توخالی و فاقد تفکری عملیاتی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =