حمایت‌های کمیته امداد از زنان سرپرست موجب افزایش امنیت اجتماعی می شود

فتاح حمایت‌های کمیته امداد از اقشار ضعیف جامعه به ویژه زنان سرپرست را موجب افزایش امنیت اجتماعی برشمرد و بیان کرد: حمایت‌ این کمیته در پیشگیری از آسیب‌ها و معضلات اجتماعی و امنیت پایدار در جامعه نقش موثری داشته است.

به گزارش سرویس اجتماعی تهران نیوز، به نقل از زنان خبر؛ سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با تاکید بر این که توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر از اهداف کمیته امداد است عنوان کرد: جامعه هدف این ارگان از افرادی تشکیل شده که بسیار آسیب‌پذیر و نیازمند حمایت بیشتر ما هستند.

وی در ادامه افزود: اساسی‌ترین و مهمترین کار کمیته امداد ارائه خدمات مشاوره‌ای است و بدون شک با این خدمات در کنار موفقیتهای بسیاری که دست می یابیم هزینه کمتری نیز برای مجموعه در پی خواهد داشت.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تاکید کرد: در جامعه هدف کمیته امداد، افراد آسیب‌پذیر و با مشکلات متعددی مواجه هستند اما با تمام سختی ها و مشکلات این افراد انسان های بزرگی هستند که توانایی سازندگی را در جامعه دارند.

فتاح با بیان اینکه پسران و دخترانی که تحت پوشش این کمیته هستند از نظر شخصیتی شرایط والایی دارند گفت: این جوانان از نظر دیانت، شخصیت و لحاظ اجتماعی شرایط ویژه ای دارند و اکثرا نخبگانب هستند که باید کشف و شناسایی شوند.

وی تاکید کرد: ازدواج‌هایی که در کمیته امداد شکل می‌‌گیرد موفق بوده و میتوان به جرات گفت،کمتر از یک درصد از این ازدواج‌ها منجر به طلاق می‌شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) همچنین در پاسخ به سوال تعداد زنان سرپرست خانوار، به یک میلیون و ۳۰ هزار خانوار با سرپرست زن اشاره کرد و عنوان داشت: یک میلیون و ۳۰ هزار خانوار سرپرست زن دارد که نیازمند حمایت های کمیته امداد هستند و این در حالی است که سن زنان سرپرست خانوار در حال کاهش است.

فتاح حمایت‌های کمیته امداد از اقشار ضعیف جامعه به ویژه زنان سرپرست را موجب افزایش امنیت اجتماعی برشمرد و بیان کرد: حمایت‌ این کمیته در پیشگیری از آسیب‌ها و معضلات اجتماعی و امنیت پایدار در جامعه نقش موثری داشته است.

ود در پایان خاطرنشان کرد: کمیته امداد به عنوان یک ارگان مردمی مانند درمانگاهی موقت است که در پی سرو سامان دادن نیازمندان واجدالشرایط می باشد و پس از خودکفایی، مددجویان از چرخه حمایتی این کمیته خارج شده و در پایگاه خود مشغول به فعالیت می شوند که این موضوع از افتخارات کمیتهامداد امام خمینی (ره) است.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =