امام جمعه پاکدشت در خطبه های این هفته نماز جمعه پاکدشت مطرح کرد : حمله به سوریه نابودی اسرائیل و آمریکا را در پی خواهد داشت .

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري حجت‌الاسلام والمسلمین حسن لزومی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه پاکدشت پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: خداوند متعال دستوراتی دارد که انسان هارا از خیلی چیزها نهی کرده است که اگر انسان به آنها عمل نکند خداوند عذابی شدید را به انسان در آخرت وعده داده است. مثلاً در بعضی از بخش های قرآن مخصوصاً در سوره اسراء در چند آیه پشت سرهم خداوند نهی میکند کسی را که در انفاق افراط و تفریط می نماید.

روزی شخصی نزد حضرت رسول (ص) آمد و هیچ نداشت و پیامبر تنها یک دست لباس داشت که آن را هم بر تن نموده بود اما آن را هم به آن شخص انفاق می کند ولی برای مسجد رفتن خود حتی یک دست پیراهن نداشت که برتن کند و به مسجد رود، از همانجا بود که این آیات نازل شد. این یعنی این که نه بخل نمایید و نه اینکه زیاد انفاق نمایید، همیشه تعادل را رعایت نمایید.

امام جمعه پاکدشت با تاکید بر افزایش نسل های آینده، گفت:  متاسفانه این صحبت ها در جامعه زیاد شده است که چون وضعیت اقتصادی خانواده ها مناسب نیست گاهاً مشاهده شده است که برای بچه دار شدن هیچ میلی نیست و از همین رو گناهانی بزرگ نظیر سقط جنین، زِنا، خود کشی و … که خداوند آنها را عذابی شدید وعده داده است رخ می دهد. خداوند خود در قرآن وعده داده است که روزی دهنده واقعی خود اوست لذا این صحبت و تفکر غلط است که چون وضعیت اقتصادی خانواده ها مناسب نیست نباید بچه دار شد.

حجت الاسلام لزومی در ادامه ضمن گرامیداشت هفته دولت و سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر بیان کرد: امروز ۸ شهریور ماه، یادمان سالروز شهادت دو مرد بزرگ، شهیدان رجایی و باهنر است ، در همین روز بود که این دو بزرگوار در دفتر حزب جمهوری اسلامی ایران به شهادت رسیدند. این مدت خیلی برای ما سخت گذشت. امام خیلی از این دو مرد بزرگ راضی بودند.

وی در ادامه به خصوصیات شهید رجایی پرداخت و گفت : آقای رجایی قبل از ریاست جمهوری ضمن شغل معلمی گاهاً به دست فروشی هم پرداختند و این فطرت پاک خود را با تکبر مسئولیت حتی در سِمت ریاست جمهوری جابه جا نکردند. اثبات این حرف بنده هم پاک بودن دولت ایشان است. شما نگاه کنید که بعد از دولت این مرد بزرگ تا کنون کدامیک از دولت های ما پاک تر بوده است. البته این در صورتی است که شخص امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با تمام توان از تمامی دولت ها حمایت و یاری نمودند.

امام جمعه پاکدشت با اشاره به اولین دیدار دولت یازدهم با مقام معظم رهبری (مدظله العالی) افزود:  شما نگاه کنید حضرت آقا در اولین دیدار با دولت یازدهم  ضمن حمایت از دولت آقای دکتر روحانی به دولت مطلوب اشاره نمودند. خب این دولت مطلوب یعنی دولتی که خواستار حق مردم باشد، عدالت گرا باشد، مقابله گر با فساد باشد و… خاطرتان باشد مقام معظم رهبری (مدظله العالی) چندین بار به دولت دهم در خصوص مقابله با فساد تاکیداتی نمودند و پس از آن فساد ۳۰۰۰ میلیاردی آقا فرمودند به صحبت های بنده عمل نشد و اگرنه این اتفاق پیش نمی آمد.

در زمان کنونی هم وظیفه ما حمایت از دولت آقای دکتر روحانی می باشد چراکه ایشان رییس جمهوری اسلامی ایران هستند اگر موفق باشند آبروی اسلام را حفظ نمودند و اگر هم خدای نکرده نا موفق برعکس این مطلب است لذا وظیفه تمام ما حمایت از ایشان است.

امام جمعه پاکدشت در ادامه با اشاره به اتفاقات سوریه گفت: مطلب سوریه دقیقاً تحمیل جنگ است همانند ایران که ۸ سال جنگ به ما تحمیل شد.  حالا هم که اجازه  نمی دهند بازرس ها نتیجه بازرسی خود را انتشار دهند و حالا هم که بعد از این همه هجمه و جنگ روانی  دولت نامحبوب آقای اوباما می گوید که فعلاً قصد حمله به سوریه را ندارد خب البته این طور هم نیست که هرموقع که بگویند حمله می کنیم به پشت آن خیال های باطل دیگر هم کنند اینها مطمئن باشند که حمله به سوریه نابودی اسرائیل و آمریکا را در پی خواهد داشت.

وی در ادامه ضمن عرض تسلیت سالروز شهادت  حضرت امام جعفر صادق (ع): از اجتماع بزرگ هیئت های مذهبی شهرستان در سالروز شهادت امام صادق (ع) خبر دادند و همه مردم را جهت شرکت در این مراسم دعوت نمودند.

منبع : پاکدشتی ها

انتهای پیام -ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =