به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از ستاد خبری نخستین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای استان قم، بهروز مینایی به تشریح وظایف بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای کشور پرداخت و اظهار داشت: این بنیاد متولی بحث بازی‌های رایانه‌ای در کشور است که توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی و زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف سیاست‌گذاری و تولید بازی‌های رایانه‌ای تشکیل شده است.

وی به برگزاری نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای استان قم اشاره کرد و ادامه داد: این نمایشگاه نخستین نمایشگاه استانی است که در قم کار خودش را آغاز کرد و ما عصاره نمایشگاه 22 هزار مترمربعی مصلی تهران را در این نمایشگاه فراهم کردیم.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای کشور با بیان اینکه در حال حاضر حدود 300 دانشجو در انستیتو ملی ساخت بازی‌های رایانه‌ای مشغول تحصیل هستند، افزود: تاکنون حدود 200 بازی با مشارکت این بنیاد تولید و وارد بازار شده و بیش از 15 محصول به خارج از کشور صادر شده است. برخی بازی‌های تولید شده ما به سه، چهار و حتی 10 زبان ترجمه شده و به خارج از کشور صادر شده است.

مینایی گفت: خیل کثیری از نوجوانان و جوانان ما از این بازی‌ها استقبال کرده‌اند اما نقطه‌ای که ما در آن احساس نیاز می‌کنیم این است که محتوای بازی‌ها که به مخاطبین ما عرضه می‌شود باید با قرآن و مفاهیم دینی پیوند بخورد و به این دلیل با آیت‌الله جوادی آملی دیداری داشتیم و طبق برنامه برای بهره‌مند شدن از رهنمودهای مراجع عظام تقلید با دیگر بزرگان نیز دیدارهایی در این زمینه خواهیم داشت.

وی افزود: از طلاب و فضلای حوزه علمیه نیز که در امر رسانه و بازی‌های رایانه‌ای صاحب نظر و ایده هستند، دعوت می‌کنیم که ما را در سناریو سازی و تولید محتوای دینی برای بازی‌ها یاری کنند.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر در مسیر عمق بخشی به بازی‌های رایانه‌ای خودمان قدم برداشته و شروع حرکت ما از قم به واسطه ایجاد ارتباط مستمر با حوزویان برای نوشتن بازی نامه‌هاست و امیدواریم در این زمینه حوزه علمیه ما را حمایت کرده تا به اهداف عالی بنیاد در چشم‌انداز افق 1404 برسیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =