۳۰ خانه قرآنی در رباط کریم فعالیت می‌کنند

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان رباط کریم با اشاره به فعالیت‌های قرآنی این شهرستان گفت: ۳۰ خانه قرآن شهری و روستایی در این شهرستان مشغول فعالیت در زمینه آموزش قرآن هستند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ حجت‌الاسلام علی تولایی، رئیس تبلیغات اسلامی رباط کریم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز با اشاره به فعالیت‌های قرآنی در سطح شهر و روستاهای رباط کریم، اظهار داشت: ۳۰ خانه قرآن شهری و روستایی در این شهرستان مشغول فعالیت در زمینه آموزش قرآن هستند.
وی گفت: ۳۰ خانه قرآن شهری و روستایی در این شهرستان مشغول فعالیت در زمینه آموزش قرآن هستند. رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان رباط کریم عنوان کرد: در این مراکز کلاس آموزش قرآن در رشته‌های روخوانی، روانخوانی، تجوید، حفظ، مفاهیم و داستان‌های قرآنی ویژه سنین مختلف برگزار می‌شود و علاوه بر فعالیت‌های قرآنی، فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی، اردویی و ورزشی نیز از دیگر برنامه‌های این مراکز قرآنی است. وی با اشاره به تعریفی از خانه‌های قرآنی، افزود: تشکلی است مردمی و غیردولتی که توسط اشخاص حقیقی تأسیس شده و غیر سیاسی، غیر تجاری و غیر انتفاعی و دارای ماهیت حقوقی مستقل بوده و مطابق دستورالعمل و ضوابط سازمان تبلیغات اسلامی تشکیل شده و کانونی برای توسعه و ترویج فرهنگ و آموزه‌های قرآنی در شهرها و روستاها به‌شمار می‌رود. حجت‌الاسلام تولایی در پایان تصریح کرد: نشر و ترویج فرهنگ روح بخش قرآنی در جوامع، ارتقای سطح دانش و بینش قرآنی آحاد جامعه و تلاش برای ریشه‌کنی بی‌سوادی قرآنی و تلاش در جهت گسترش آموزه‌های قرآنی در بین خانواده‌ها از اهداف تأسیس خانه قرآنی است.
رباط نیوز
انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =