نماینده ولی فقیه با اشاره به آغاز دهه ولایت تاکید کرد: از امروز که روز عید قربان است تا روز عید غدیر دهه ولایت می‌باشد که باید کوچه و محله و خانه‌های ما رنگ و بوی شادی و لایت داشته باشد تا خداوند متعال توفیقاتش را به ما افزونی دارد.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب ری، به نقل از ورامین ما؛ حجت الاسلام سید حسین حسینی امام جمعه جوادآباد در خطبه‌های نماز عید قربان این بخش گفت: عید قربان یعنی روز مبارزه با شیطان.

وی ادامه داد: حضرت علی (ع) می‌فرمایند، شیطان تیر خطرناکی را در کمان گذاشته و تا آخرین حد نیز آن را کشیده است و آن را از مکان نزدیکی پرتاب می‌کند، و این سخن مولا نشان می‌دهد که باید از حربه‌های شیطان دور شویم.

امام جمعه جوادآباد اذعان کرد: وسوسه کردن یکی از حربه‌های شیطان است که با همین روش بود که توانست حضرت آدم و حوا را از بهشت به بیرون براند.

حجت الاسلام حسینی بیان کرد: زمانی که به حضرت ابراهیم (ع) دستور قربانی کردن اسماعیل داده شد، شیطان به سراغ حضرت ابراهیم آمد تا او را وسوسه کند تا از این دستور الهی دست کشد که او شیطان را از خود دور کرد، سپس شیطان به سراغ اسماعیل رفت تا او را وسوسه کند که او نیز با شیطان مقابله کرد و پس از آن نیز شیطان به سراغ هاجر رفت تا از محبت مادرانه او استفاده کند و او را وسوسه کند که هاجر نیز اعلام کرد که این دستور خداوند متعال است و باید اجرا شود و او نیز وسوسه نشد.

وی اذعان کرد: یکی دیگر از حربه‌های شیطان فتنه انگیزی است و نمونه این حربه شیطان برادران یوسف است که شیطان میدان دار فتنه بین برادران یوسف بود.

امام جمعه جوادآباد ضمن بیان اینکه نام و یاد خدا در شروع هر کاری شیطان را از آن کار دور می‌کند گفت: یکی دیگر از کارهای شیطان وعده فقر دادن است و بعد از آن نیز امر به فحشا می‌کند تا بنده را از راه راست جدا کند.

حجت الاسلام حسینی خاطر نشان کرد: شیطان‌ها در زمان بعثت پیامبر به دور ابلیس جمع شدند و اظهار نگرانی کردند که ابلیس نیز گفت از سه راه افراد را گمراه می‌کنم که اولین آن این است که از راه حرام مال به دست آورند و دیگری این است که آن مال را در راه حرام خرج کنند و سومین مورد نیز این است که حقوق واجب الهی را پرداخت نکنند.

امام جمعه جوادآباد در خطبه‌های دوم نماز عید قربان گفت: از راه تقوا، تقرب به خدا و جهاد در راه خدا می‌توانیم به خودسازی برسیم.

وی خاطر نشان کرد: دشمنان و شیاطین از طریق ماهواره ایمان ما و جوانان ما را هدف گرفته‌اند که باید مراقبت بسیار زیادی در این خصوص داشته باشیم، زیرا پس از گرفتن ایمان از افراد جامعه را از هم می‌پاشند.

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: مجموعه قرآنی در جوادآباد شروع به کار کرده است که باید در این خصوص نیز کار شود و تلاش‌های مختلفی صورت پذیرد.

امام جمعه جوادآباد گفت: از امروز که روز عید قربان است تا روز عید غدیر دهه ولایت می‌باشد که باید کوچه و محله و خانه‌های ما رنگ و بوی شادی و لایت داشته باشد تا خداوند متعال توفیقاتش را به ما افزونی دارد.

حجت الاسلام حسینی در پایان گفت: امروز فرصت بسیار خوبی است که با دور ریختن کینه‌ها، وحدت را در بین جامعه زیاد کنیم.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =