خانه کشتی باید در تمام شهرستانها ساخته شود

مدیر تیم های ملی کشتی ایران گفت: خانه کشتی منبع کشف نوابغ جوان کشتی در استان تهران و شهرستان های پایتخت در کنار سایر استانها و شهرستانهای کشور است، خانه کشتی باید در تمام شهرستانها ساخته شود.

به گزارش سرویس ورزشی تهران نیوز، علی رضا رضایی مدیر تیم های ملی کشتی ایران در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد لزوم شکل گیری سیاست استعدادیابی در استانهای کشور گفت: استان تهران از جمله استانهای کشتی خیز در ایران اسلامی است و تهران قطب کشتی در کنار مازندران و خوزستان و خراسان و سایر استانهای دیگر است . مدیر تیم های ملی کشتی آزاد کشورمان در ادامه این مطلب تصریح کرد: استان تهران در بطن شهرستانهای خود پتانسیل های با استعدادی در کشتی دارند ولی هنوز زیر ساخت ها برای شناسایی جوانان و نوجوانان نخبه کشتی در شهرستانهای استان تهران وجود ندارد و این رسالت را ادارات وزارت ورزش و جوانان در شهرستانها، باید بر دوش بکشند . رضائی با تاکید براینکه  شهرستانهای استان ها به خصوص تهران گنجینه ذخیره پتانسیل های ناب کشتی است، اضافه کرد: ادارات ورزش و جوانان باید سیاست های استعداد یابی خود را به خصوص در ورزش کشتی که ورزش اول، ایران اسلامی است، تقویت کنند . مدیر تیم های ملی کشتی آزاد کشورمان با اشاره به این موضوع که خانه کشتی منبع کشف نوابغ جوان کشتی در استان تهران و شهرستان های پایتخت در کنار سایر استانها و شهرستانهای کشور است و خانه کشتی باید در تمام شهرستانها ساخته شود، ابراز داشت: باید در شهرستان پردیس هم باید در آینده نزدیک شاهد فعال شدن خانه کشتی بود تا جوانان علاقه مند به کشتی  در فضایی تخصصی پرورش پیدا کنند . رضایی در خاتمه اظهار داشت: ساخت و احداث خانه کشتی زیر ساخت ورزشی تلقی می شود و به ماندگاری ورزش اول کشور در بین نوجوانان و جوانان کشور کمک می کند و باید پشتوانه ای قوی برای تیم های ملی کشتی کشور در رشته های آزاد و فرنگی فراهم کرد .
این طرح عمرانی و خدماتی در زمینی به مساحت یک هزار و ۱۰۰ متر مربع جنب واحدهای مسکن مهر فاز سه در حال ساخت است. در این مجموعه ورزشی و فرهنگی امکاناتی نظیر دو سالن ورزشی شامل سالن نخست به مساحت ۶۰۰ مترمربع دارای خانه کشتی شامل دو تشک استاندارد، سونا، بخش ریکاوری، رختکن و سالن بدنسازی و سالن دوم برای ورزش‌های باستانی دارای گود زورخانه در نظر گرفته شده است. در حال حاضر پروژه یاد شده با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد مراحل عمرانی خود را با شتابی مناسب سپری می‌کند. شهرداری پردیس برای اجرای طرح نخستین خانه کشتی و گود زورخانه شهر پردیس اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال اختصاص داده است. انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =