خانواده سالم قدمی در راه پاکسازی جامعه از فساد است

این جامعه شناس گفت: دختران که بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی هستند با ازدواج موفق می توانند خانواده ای سالم را تشکیل دهند و در راه پاکسازی فساد در جامعه قدمی بر دارند.

به گزارش تهران نیوز ، فائزه عظیم زاده جامعه شناس و استاد دانشگاه در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به کاهش آسیب های اجتماعی با ازدواج اظهار داشت: ازدواج برای جوانان راهی برای شروع دوباره است و مسیر آن آنها را از آسیب های اجتماعی دور می کند.
وی افزود: دختران که بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی هستند با ازدواج موفق می توانند خانواده ای سالم را تشکیل دهند و در راه پاکسازی فساد در جامعه قدمی بر دارند. عظیم زاده ادامه داد: خانواده سالم یعنی کاهش آمار افراد آسیب دیده و یا کسانی که در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند و خانواده سالم به ازدواج سالم بر می گردد که ازدواج خود بهترین ابزار مبارزه با فساد ها و آسیب ها است. این جامعه شناس گفت: ارزش‌ها و هنجار‌ها دگرگون شده شده است و ارزش های معنوی و اعتقادی کمرنگ تر شده است و جوانان تنها به تمایلات خود توجه دارد و مسئولیت هیچ کس و هیچ چیزی را نمی پذیرد بنابراین می تواند تصمیمات غیر منطقی و بد بگیرد. وی اظهار کرد: فروریختگی فرهنگی موجب شده تا صبر و تحمل افراد جامعه نیز کمتر شود  و آستانه تحمل آن ها نسبت به مشکلاتی که در زندگی پیش می آید کم شود. عظیم زاده مطرح کرد: تعامل، ارتباط های اجتماعی، پیونده های خانوادگی موجب می شود تا افراد کمتر به سمت خودکشی بروند و بیشتر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند وهمین عامل پیوند خانواده ها را زیاد می کند و آسیب های اجتماعی کمتر می شود.
انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =