امام جمعه رباط کریم در همایش ازدواج آسان گفت: خانواده های ایرانی به ویژه جوانان با تکیه بر اینکه خدای متعال روزی فرزندان را می رساند در تکثر نسل شیعه جدی باشند چرا که دشمن در این موضوع پیشی می گیرد و ما دچار پیری جمعیت می شویم.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، به نقل از رباط نیوز؛ امروز همایش ازدواج آسان از سوی کمیته امداد شهرستان رباط کریم در بخشداری برگزار شد.

براساس این گزارش، حجت الاسلام حسینعلی محمدی نژاد، امام جمعه رباط کریم  خوش خلقی را عنصری مهم در زندگی های موفق دانست و تصریح کرد: نباید زن و مرد نسبت به یکدیگر دیدگاه منفی داشته باشند چرا که این می تواند به فروپاشی بنیان خانواده کمک کند.

وی افزود: در زندگی اعتماد  را اصلی مهم بدانید و به دنبال پیدا کردن ضعف های دیگری نباشید.

امام جمعه رباط کریم راز پوشی را عنصر دیگری دانست که زن و مرد باید در زندگی های مشترک رعایت کنند.

وی با اشاره شکرگویی از نعمات خدای متعال در زندگی، زوجین را به رعایت این اصل در زندگی فراخواند و اظهار کرد: رسیدن نعمات الهی جای شکر دارد و اگر روزی هم کم و کاستی در زندگی داشتید ناسپاس نباشید.

حجت الاسلام محمدی نژاد با تأکید بر ازیاد نسل و تکثر جمعیت، خاطرنشان کرد: خانواده های ایرانی به ویژه جوانان با تکیه بر اینکه خدای متعال روزی فرزندان را می رساند در تکثر نسل شیعه جدی باشند چرا که دشمن در این موضوع پیشی می گیرد و ما دچار پیری جمعیت می شویم.

ترویج ازدواج آسان آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد

 همچنین حجت الاسلام خدایی، امام جمعه نصیرشهر،با تأکید بر ترویج ازدواج آسان در جامعه، اظهار کرد: دین اسلام بر آن است تا جوانان ازدواج هایی آسان داشته باشند و اگر جوانی به این امر لبیک بگوید فرمان خدای متعال را به جا آورده است.

وی افزود: اگر ازدواج های آسان در میان مردم ترویج پیدا کند به طور قطع کمک بزرگی به اجتماع خواهد شد.

 تشکیل ستاد جهیزیه در شهرستان کلید خورد

حسین محمدی، رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رباط کریم در ادامه این همایش تصریح کرد: این برنامه در راستای ترویج ازدواج اسان برگزار شد و در نظر داریم ستاد جهیزیه را در شهرستان تشکیل دهیم.

گفتنی است در این مراسم، ائمه جمعه رباط کریم و نصیرشهر،فرماندار و بخشدار شهرستان رباط کریم، اعضای شورای شهر رباط کریم، اعضای شورای شهر رباط کریم،نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس، نیروی انتظامی شهرستان و رییس اداره ارشاد اسلامی حضور داشتند.

شایان ذکر است در این همایش عقد بین دو جوان به صورت نمادین از سوی امام جمعه رباط کریم خوانده شد.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =