خدمات کنسولی سفارت آمریکا در بغداد به حالت تعلیق درآمد

فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق اعلام کرد که تمامی معترضان مقابل و مجاور سفارت آمریکا در بغداد عقب‌نشینی کرده و چادرهای آنها جمع‌آوری شده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق اعلام کرد که تمامی معترضان مقابل و مجاور سفارت آمریکا در بغداد عقب‌نشینی کرده و چادرهای آنها جمع‌آوری شده است. به گزارش شبکه خبری آناتولی ، سفارت ایالات متحده آمریکا در بغداد نیز اعلام کرده است که تمام خدمات کنسولی خود را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورده است. گفتنی است روز گذشته 1 ژانویه 2020 صدها نفر از مردم عراق به خصوص حامیان نیروهای بسیج مردمی این کشور موسوم به حشدالشعبی با تجمع مقابل سفارتخانه آمریکا در منطقه حفاظت شده بغداد ، شعار مرگ بر آمریکا سردادند. آنها همچنین درب ورودی سفارت آمریکا را شکسته و وارد آن شدند. در حادثه دیروز برخی از معترضان عراقی و هواداران نیروهای حشدالشعبی زخمی شدند. نیروهای کتائب حزب‌الله از گروه‌های مهم مجموعه بسیج مردمی عراق موسوم به حشدالشعبی عراق هستند که هفته پیش پایگاه متعلق به ائتلاف بین‌المللی به رهبری دولت آمریکا در کرکوک را با حدود 30 راکت هدف قرار داده بودند. در این اقدام پیشدستانه یک شهروند آمریکایی کشته و 6 تن دیگر زخمی شدند. دولت آمریکا نیز در واکنش به این حمله پنج موضع از پایگاه‌های نیروهای کتائب حزب‌الله در عراق و سوریه را بمباران کرد. در این حملات حداقل 28 نفر کشته و تعدادی زخمی شدند.

بیشتر بخوانید:

در این بین البته نیروهای حشدالشعبی با اعلام مخالفت با تسخیر سفارت آمریکا ، امروز 2 ژانویه 2020 طی بیانیه‌ای از معترضان مقابل سفارت آمریکا در بغداد خواستند تا فراخوان دولت عراق را بپذیرند و جهت حفظ نهاد‌های دولتی و فروکاستن از تنش به وجود آمده از منطقه حفاظت شده سفارت آمریکا در بغداد عقب‌نشینی کنند. در همین رابطه معترضان عراقی و اعضا و هواداران حشد الشعبی که علیه حملات هوایی آمریکا در عراق اعتراض کرده بودند، امروز 2 ژانویه 2020 خروج از محیط سفارت این کشور در بغداد را آغاز کرده‌ و به طور کامل از مقابل سفارت خارج شده اند. انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =