متسابق شرکت کننده از کشور انگلستان گفت: مسابقات بین المللی قرآن فرصت مناسبی را فراهم می کند تا شرکت کننده ها افکار اسلامی خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

محمد یوسف البدر در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگی آفتاب ری؛ درباره کیفیت مسابقات بین المللی قرآن در ایران گفت: این اولین باری است که در مسابقات ایران شرکت کرده ام. باید اعتراف کنم به اندازه تمام دفعاتی که در مسابقات این کشور شرکت نداشته ام شانس حضورم را در ایران از دست داده ام.

وی با بیان اینکه مسابقات قرآن در این کشور با نظم و ترتیب مشخصی برگزار می شود؛ افزود: مهمترین رفتاری که تاکنون برایم بسیار صمیمانه و شیرین بود اینکه به محض رسیدن به فرودگاه و ورود به ایران، یک گروه ایرانی به استقبال مان آمدند. خوش آمد گویی به مهمان یک حرکت اسلامی-ایرانی است و باعث می شود مهمان احساس غریبی نکند. همین اتفاق برای من هم افتاد و از ابتدای حضورم احساس اضطراب و غربتی که به طور طبیعی به هنگام اولین حضور در جایی ایجاد می شود را از دست دادم.

 این متسابق انگلیسی در مورد تأثیر مسابقات قرآن در ترویج فرهنگ اسلامی گفت: در مسابقات بین المللی قرآن، شرکت کننده ها از کشورهای مختلف و با فرهنگ های گوناگون در کنار یکدیگر قرار می گیرند. همین موضوع فرصت مناسبی را فراهم می کند تا افکار اسلامی خود را به یکدیگر انتقال داده و به نوعی آن را به اشتراک بگذارند.

وی افزود: اشتراک گذاشتن افکار به این ترتیب است که طرز تفکرشان به مرور زمان به یکدیگر شباهت پیدا کرده و از جنس هم شود و در نهایت یکرنگی و وحدت یکایک آنها را به دنبال خواهد آورد.

وی با اشاره به استقبال بسیار خوبی که تاکنون از آنها بعمل آمده، در مورد تصوری که قبل از حضور در ایران از این کشور داشت، گفت: درباره ایران چیزی نمی دانستم مگر تعریفاتی که از اساتیدم شنیده بودم. آنها نیز در مورد مردم خوب و مهربان ایران و طبیعت زیبای آن توصیف های جالبی عنوان کرده بودند.

محمد یوسف البدر در پایان گفت: زمانی که به کشورم برگردم برای اعضای خانواده و  دوستانم درمورد طبیعت ایران و مردم مهربان آن گفتنی های بسیاری خواهم داشت.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =