آیت‌الله مکارم شیرازی با انتقاد از کشتار مردم بی‌گناه در پاکستان، سکوت مجامع بین المللی را محکوم کرد و گفت: امروز این جنایت در کویته پاکستان روی داد ، فردا نوبت به واشنگتن، لندن، مصر و عربستان خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت الله ناصر مکارم شیرازی امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد با اشاره به روایتی از امام هادی(ع) اظهار کرد: حکمت در اصطلاح علم به معنای علم و دانش است و شامل علوم اعتقادی، فروع عملی و مسائل اخلاقی می‌شود، هرچند بیشتر به مسائل اخلاقی حکمت گفته می‌شود.

وی تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم از آیات و روایات استفاده کنیم باید نسبت به پاکسازی درون اهتمام داشته و از گناهان توبه کرده، غذای مشکوک نخورده و زبان خود را حفظ کنیم و تا انوار الهی در قلب ما بتابد.

این مرجع تقلید بیان کرد: فیض خداوند محدود و ممنوع نیست اما کسی که می‌خواهد از فیض او استفاده کند باید آمادگی پذیرش داشته باشد و این یک درس ارزنده در کلام امام هادی(ع) برای ما و همه انسان‌های عالم است.

وی ادامه داد: بهترین قانون در جامعه‌ای که آلوده باشد ضمانت اجرا نداشته و گاهی خود به وسیله‌ای برای سوء‌استفاده عده‌ای تبدیل می‌شود.

آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کشتار شیعیان مظلوم در کویته پاکستان اظهار کرد: در پاکستان جنایات بسیار هولناکی روی داده است و در مجمعی که شیعیان حضور داشتند حیوانات درنده‌ای که وهابی تکفیری نامیده می‌شوند بمب‌گذاری کرده و 120 نفر را به شهادت رسانده و صدها نفر را مجروح کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: اینها از لشکر مغول بدتر هستند، لشکر مغول آشکار کشتند و غارت کردند ولی اینها در جلسه عزای امام حسین(ع) و یا مساجد در هنگامی که مردم مشغول اقامه نماز هستند پیر و جوان را به خاک و خون می‌کشند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه این گروه که به عربستان سعودی وابسته است مسئولیت این کار را پذیرفته‌ است، گفت: چرا حکومت عربستان سعودی و آمریکا این جنایت را محکوم نمی‌کنند، حتماً خودشان پشتیبان آنان هستند.

وی با انتقاد از سکوت جوامع بین المللی در برابر جنایات پاکستان ادامه داد: تا کی قرار است که این جنایات اینگونه ادامه پیدا کرده و عده‌ای مردم مظلوم و با ایمان به شهادت رسیده و زمین از خون ایشان رنگین شود.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه محافل بین المللی در برابر این جنایات خفقان گرفته‌اند بیان کرد: آمریکا و عربستان سعودی در سوریه به وسیله همین گروه‌ها اهداف خود را دنبال می‌کنند.

وی افزود: آنها لیستی تشکیل داده و گروه‌های تروریستی را معرفی می‌کنند، کار آنها خجالت آور است، اگر قرار است لیستی نوشته شود باید اسم شما در صدر این لیست قرار داشته باشد.

این مرجع تقلید خطاب به سران آمریکا و عربستان ادامه داد: با پول شما در سوریه و کویته پاکستان این جنایات رقم می‌خورد، این همه جنایت کردید چه نتیجه گرفتید؟ شیعه‌ها بیدارتر از این هستند که به جنگ داخلی دست زده و مقابله به مثل کنند و شیعه هر روز قوی‌تر می‌شود.

وی گفت: چرا دولت پاکستان نسبت به این مسئله توجهی ندارد، ای رجال پاکستان آیا می‌دانید نخستین مسئله‌ای که هر حکومتی باید برای ملتش تأمین کند امنیت است، چرا ساده از کنار این جنایات می‌گذرید؟

آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: تا کی باید بنشینیم و این مصیبت‌ها را بشنویم و عزادار شویم، لازم است که از تمام دنیا فریاد اعتراض بلند شود. امروز این جنایت در کویته پاکستان روی داد و فردا نوبت به واشنگتن، لندن، مصر و حتی خود عربستان سعودی خواهد رسید، امیدوارم خداوند کمک کرده و شر اشرار و کفار و دشمنان اسلام دفع شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =