دانشگاه جامع امام حسین (ع) در ساماندهی ازون تپه بومهن یاری بخش شهرداری شد

شهردار بومهن از همکاری های میان این شهرداری و دانشگاه امام حسین (ع) در قالب تفاهم نامه پدافند غیر عامل عقد شده سخن گفته و به ساماندهی سکونت گاههای غیر رسمی طی همان تفاهم نامه اشاره کرد.

به گزارش تهران نیوز ، حجت اله تاج محمدی شهردار بومهن در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر اظهار داشت: در سال گذشته بعنوان اولین شهرداری نسبت به عق تفاهم نامه همکاری در زمینه پدافند غیر عامل با دانشگاه جامع امام حسین (ع) اقدام کردیم.

وی با اشاره به انجام اقدامات علمی دوطرفه با دانشگاه و برقراری ارتباط موثر، آموزش مقدمات و اصول پدافند غیر عامل در یک دوره فشرده بین کارکنان شهرداری را نخستین مورد همکاری برشمرد.

شهردار بومهن از استقبال خوب کارکنان آن شهرداری از این آموزش سخن گفته و افزود: دومین همکاری که در حال پیگیری آن هستیم تربیت مربی است، که تعداد محدودی از کارکنان شهرداری در این طرح بعنوان مربی آموزش خواهند دید.

تاج محمدی اضافه کرد: انجام آموزش های عمومی در سطح شهر بومهن یکی دیگر از تفاهم های میان شهرداری بومهن و دانشگاه امام حسین (ع) است.

وی از ورود تیم علمی دانشگاه در راستای انجام عمور عمرانی خبر داده و به همکاری های صورت گرفته در راستای هدایت آبهای سطحی اشاره کرد.

شهردار بومهن تاکید کرد: با توجه به توپوگرافی خاص شهر بومهن همواره آبهای سطحی یکی از بحران های ما در فصل های مختلف سال بوده است، که اقداماتی در خصوص رفع این معضل را با کمک دانشگاه عملیاتی می کنیم.

تاج محمدی گفت: دانشگاه در یک پروژه جامع و کامل که ساماندهی سکونت گاههای غیر رسمی و بخصوص اوزون تپه است در حال یاری ماست، که تا کنون یک کار علمی خیلی خوبی را آغاز کرده و اصول کار توسط هیئت علمی متخصص این کار ارایه شده است.

وی توضیح داد: امیدواریم بتوانیم امور اجرایی این ساماندهی را با همکاری دانشگاه انجام دهیم.

شهردار بومهن اظهار داشت: پدافند غیر عامل واقعاً یک پدافند شهری است و در حوزه استحکامات، مهندسی و حوزه های مختلف شهری درحال توسعه این عرصه هستیم.

تاج محمدی بیان کرد: امیدواریم تجربیات مناسبی را در این حوزه کسب کرده و بتوانیم این تجربه را به بقیه شهرداری ها هم انتقال بدهیم.

وی با تاکید بر اهمیت آموزش عمومی و همگانی در سطح شهر تصریح کرد: مدیران شهرداری بعنوان مدیران صف اجرایی در موقعیت های بحران و موقعیت های مختلف خدمات رسانی آموزش دیده اند و تعداد محدودی از پرسنل مان بعنوان مربی آموزش خواهند دید.

شهردار بومهن در خصوص هدف از تربیت مربی گفت: قصد داریم با انجام این فعل همواره این دسته آموزشها را در سطح مجموعه خودمان دشته باشیم و هم این عزیزان بتوانند در حوزه آموزشهای عمومی به ما کمک کنند.

  انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =