پايگاه خبري تحليلي آفتاب ري :سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن گفت که کار بازیکنان تیم ملی مبنی بر تحریم رسانه‌ها را قبول ندارد.

 علی دایی پس از شکست 2 بر صفر مقابل استقلال گفت: به هیچ عنوان مستحق باخت نبودیم. در فوتبال قانونی نانوشته وجود دارد که اگر گل نزنی گل می‌خوری. در دقیقه 3 بازی دروازه‌بان حریف توپ را به ما هدیه کرد اما گل نزدیم و پس از آن در پنالتی هم ناموفق بودیم.

وی افزود: در نیمه دوم چند موقعیت خوب به دست آوردیم اما بر اثر یک اشتباه دروازه‌ ما باز شد و گل دوم را خوردیم. امروز راه‌آهن خوب نبود اما مستحق باخت هم نبود، حداقل می‌توانستیم این بازی را با تساوی به پایان برسانیم اما آنقدر گل نزدیم تا اینکه 2 بر صفر باختیم.

دایی در پاسخ به این سؤال که نظر شما در مورد استقلال چیست، گفت: من راجع ‌به تیم خودم حرف می‌زنم و درباره استقلال حرفی ندارم. امروز روز بد راه آهن بود و آنقدر توپ‌های الکی را در دو قدم دروازه و چهار پنج شانس مسلم را مفت هدر دادیم که نتیجه را واگذار کردیم.

سرمربی راه‌آهن ادامه داد: توپ‌های خیلی خوبی را در طول بازی به دست آوردیم. شاید هر تیمی آرزو داشته باشد این توپ‌ها را حتی برای یک یا دو بار روی دروازه استقلال داشته باشد اما در پایان شکست خوردیم که باور کردنی نبود.

دایی خاطرنشان کرد: در نیمه دوم باز هم فرصت داشتیم. اگر در دقایق ابتدایی و در دقیقه 3 قدر فرصت خود را می‌دانستیم و پشت آن پنالتی را مفت از دست نمی‌دادیم چه بسا نتیجه بازی عوض می‌شد. در طول بازی 17 تا 20 دقیقه در اختیار استقلال بود اما در بقیه دقایق ما همه چیز را در اختیار داشتیم. مگر می‌شود این همه شانس به گل تبدیل نشود؟

دایی با انتقاد از بازیکنان تعویضی عنوان کرد: بازیکنان تعویضی من به هیچ عنوان انتظارات را برآورده نکردند. شاید قبل از بازی بازیکنان تصور می‌کردند که باز هم می‌توانستند از کمترین موقعیت‌ها بهترین استفاده را کنند اما اینطور نشد. شاید خیال می‌کردیم در بازی امروز راحت می‌توانیم ببریم اما متأسفانه اتفاق دوم برای ما افتاد و راحت بازی را باختیم و امتیاز را به حریف هدیه دادیم. استقلال سرتر و بهتر از ما نبود. آنها تجربه داشتند  و ما بی‌دقتی.

وی در پاسخ به این سؤال خبرنگار فارس که آیا از نظر فنی از بازی رضایت دارید تصریح کرد: ببخشید؛ از این بازی بدتر هم دیده‌اید؟ بازی‌هایی در لیگ برگزار می‌شود که حالتان به هم می‌خورد اما در این بازی خدا را شکر 2 گل ردوبدل شد. این بازی از خیلی بازی‌ها که دیدنش حال آدم را عوض می‌کند بهتر بود.

دایی در مورد سنگینی تیم راه‌آهن پس از تعطیلات تأکید کرد: این نظر شماست. ما موقعی که در بازی با استقلال هم توپ و میدان و فرصت را در اختیار داشتیم اما فقط به گل نرسیدیم باید چه کار می‌کردیم. اگر نگاهی گذرا به استقلال داشته باشید می‌بینید بازیکنان ملی‌پوش و  سه بازیکن بسیار خوب و خارجی در اختیار دارند. قبول ندارم تیم ما افت کرده، ما خیال کردیم بازی بسیار راحت و گذرا تمام می‌شود. این همه اشتباه در یک بازی اصلاً خوب نیست و در نهایت بر اثر اتفاقات و بی‌دقتی خودمان باختیم.

دایی در مورد تشویق‌های هواداران استقلال یادآور شد: من همیشه عاشق مردم ایران هستم. برای من قرمز و آبی فرقی نمی‌کند. بدون آنها فوتبال برای من مفهومی نداشت خیلی خوشحالم که مورد لطف هواداران استقلال قرار گرفتم، انشاءالله استقلالی‌ها با تشویق تیم خود در آینده موفق شوند.

سرمربی راه‌آهن در پاسخ به سؤال دیگری که آیا قبول می‌کنید بازیکنان شما هنوز به خودباوری نرسیدند و گاهی اوقات استرس بر آنها غلبه می‌کند، اظهار داشت: من در این باره نظر خاصی ندارم اما قبول دارم بازیکنان من استرس دارند و به خودباوری نرسیده‌اند. اگر با برد بازی را به پایان می‌رساندیم در تاریخ راه‌آهن در مقطعی به عنوان تیم صدرنشین قرار می‌گرفتیم اما متأسفانه بدشانسی و بی‌تجربگی عباسفرد که در دقیقه 3 می‌توانست با یک گل اعتماد به نفس دروازه‌بان و مدافعان استقلال را به هم بزند به مانع این موضوع شد. اگر پس از اشتباه رحمتی در دقیقه 3 و گل ما از روی نقطه پنالتی بازی دنبال می‌شد شرایط برای راه‌آهن بسیار بهتر و روان‌تر می‌شد و چه بسا با نتیجه بهتری بازی را ترک می‌کردیم.

وی گفت: خودمان در بازی امروز رحمتی را احیا کردیم. بهادر عبدی که امروز خیلی زحمت کشید و از بهترین بازیکنان ما بود به جای پا با سر می‌خواهد توپ را درون دروازه استقلال کند. ما این توپ‌ها را گل نزدیم و در نهایت گل خوردیم. فوتبال همین است در روزی که درصد اشتباهات ما زیاد بود و توپ‌های زیادی را لو دادیم مستحق باخت نبودیم.

به گزارش فارس دایی در مورد وضعیت تیم ملی و بازی پیش‌رو مقابل کره ضمن عذرخواهی از خبرنگاران عنوان کرد: راجع‌به تیم ملی دوست ندارم اظهارنظر کنم چون بعداً تعبیر بدی می‌شود. وقتی که همه چیز تیم ملی مشخص است و وقتی مربی تیم ملی به این آقایان می‌گوید چه کار باید بکنند و همه چیز از قبل برنامه‌ریزی شده من چه حرفی باید بزنم؟

وی افزود: جوانان من امروز باختند اما از شما می‌پرسم انگیزه این جوانان چیست؟ قطعاً درخشش در لیگ برتر و حضور در تیم ملی ایران که آرزوی هر فوتبالیست جوانی است اما موقعی که کسی چیزی را نمی‌بیند جوان من هم می‌گوید چرا باید تلاش کنم چون می‌دانم به تیم ملی نمی‌روم.

دایی ادامه داد: با قدرت می‌گویم امکاناتی که الان برای تیم ملی است یک دهم هم در زمان مربیگری من در تیم ملی وجود نداشت. خود شما خبرنگاران وقتی سه روز لیگ را تعطیل می‌کردند چقدر من را می‌کوبیدید؟ الان 20 روز لیگ تعطیل می‌شود چرا هیچکس حرفی نمی‌زند؟ من هم دوست ندارم خودم را خسته کنم. باید با این چیزی که هست و واقعیتی که در فوتبال ما وجود دارد کنار بیاییم.

مهاجم سابق تیم ملی کشورمان در مورد تحریم رسانه‌ها توسط ملی‌پوشان فوتبال ایران خاطرنشان کرد: هرکس باید در مورد رفتار و اعمال خودش جواب بدهد. اطمینان و یکدلی باید در بین همه اعضای فوتبال بیشتر شود و باید از خیلی چیزها فرار نکنیم. ما باید با هم باشیم اگر رسانه‌ها ملی‌پوشان را حمایت نکنند آیا شما چیزی برای نوشتن دارید و یا اگر رسانه‌ها از ملی‌پوشان چیزی ننویسند چطور باید از تیم ملی حمایت کرد؟ اگر شما رسانه‌ها نباشید برای ورزش ما اتفاقات بدی می‌افتد. ما همه باید طبق وظایف خودمان با هم باشیم اما شماها خبرنگاران برخی اوقات شورش درمی‌آورید، مثلاً کشتی  و وزنه‌برداری را با فوتبال مقایسه می‌کنید. کجای دنیا این کار را انجام می‌دهند؟ فوتبال در دنیا ورزش اول است.

دایی گفت: اگر در اداره‌تان به جای یک میلیون تومان 5 میلیون به شما حقوق بدهند بدتان می‌آید؟ در تمام دنیا این پول‌ها در فوتبال وجود دارد پولی که در فوتبال ما خرج می‌شود در برابر پولی که در دنیا برای فوتبال هزینه می‌شود چیزی نیست.

وی با انتقاد از رسانه ملی عنوان کرد:‌ رسانه ملی در اظهارنظری اعلام می‌کند شناگر آمریکایی 20 هزار دلار بعد از قهرمانی در المپیک می‌گیرد اما نمی‌داند که از این 20 هزار دلار 8 هزار دلار مالیات است و 12 هزار دلار برای او می‌ماند. شناگر آمریکا در المپیک اول می‌شود اما این پولی که به او می‌دهند ملاک نیست. این شناگر 20 تا 30 میلیون دلار حق تبلیغات می‌گیرد آیا در ایران این اتفاقات وجود دارد؟ به نظر من به ورزشکاران و هنرمندان ما ظلم می‌شود. شما خیال کردید درآمد مسی و بکام از فوتبال است؛ خیر درآمد اصلی اینها از تبلیغات است.

دایی تأکید کرد: نباید همه چیز را سر فوتبال بکوبیم و باید به ورزش‌های دیگر بیشتر رسیدگی کنیم. این بد است که ورزشکار ملی ما پشت وانت سبزی‌فروشی کند. باید خجالت بکشیم. شما می‌توانید از ورزشکاران دیگر هم با قدرت حمایت کنید.

سرمربی راه‌آهن یادآور شد: ورزشکاران ما در المپیک و پارالمپیک زحمت کشیدند و در طول 4 سال تلاش بی‌دریغ به آنها پس از کسب مدال 150 میلیون تومان می‌دهند و بعد می‌گوییم به‌به‌ و چه‌چه؛ فکر می‌کنیم کار بزرگی کردیم. آیا حق این عزیزان اینقدر است؟ ما نباید اشتباهات دیگران را با فوتبال قاطی کنیم. این اشتباه بزرگی است.

در همین هنگام یکی از خبرنگارن گفت: آقای دایی بازیکنان الان میلیاردی هستند آیا در زمان شما این پول‌ها وجود داشت که با سر شکسته و طحال پاره برای فوتبال ما می‌جنگیدید که دایی گفت: شما بازیکنان را میلیاردی و ستاره کردید، شما ژنرال درست کردید، شما یکی را آنقدر می‌برید بالا و بعد می‌خواهید او را به زمین بزنید، من قبول ندارم بازیکن با رسانه‌ها حرف نزند اما به بازیکنان فوتبال هم حق می‌دهم.

دایی اضافه کرد: شما مسابقات دو 100 متر المپیک را نگاه کنید چقدر بلیت فروشی دارد و چند نفر به ورزشگاه می‌آیند. آیا این مسابقه را می‌توانید دو یا سه بار ببنید؟ حتماً خیر اما فوتبال سال 86 برزیل را الان بگذارید از دیدن آن لذت می‌برید. اصلاً چرا فقط در تلویزیون فوتبال نشان می‌دهند و وقت مردم را می گیرند شما می‌توانید به جای فوتبال وزنه‌برداری نشان دهید اما این را می‌دانید که دو بار نمی‌شود وزنه‌برداری را دید.

 دایی گفت: تا الان آیا به فکر این بوده‌اید چرا برای کشتی و وزنه‌برداری ورزشگاه‌های 100 هزار نفری درست نکرده‌اند چون مخاطبان آنها مشخص است. شما نباید با قلم‌های اشتباه خودتان باعث شوید که این موارد پیش آید.

سرمربی سابق تیم ملی با تبریک به محمد بنا بابت کسب 3 مدال طلا توسط کشتی فرنگی در المپیک ادامه داد: محمد بنا زحمات زیادی در کشتی کشید و 3 طلای ارزشمند را برای ما کسب کرد اما آیا پس از این موفقیت 10 نفر را در خیابان‌ها دیدید که شادی کنند ولی پس از موفقیت تیم ملی ایران برابر استرالیا و آمریکا همه در خیابان‌ها بودند و به جشن و پایکوبی پرداختند. در مملکت ما مانند خیلی از جاهای دنیا فوتبال ورزش اول است. شاید در آمریکا فوتبال آمریکایی اولویت باشد اما در کشور ما این موارد نیست.

وی در پاسخ یکی دیگر از خبرنگاران مبنی بر اینکه چرا برخی‌ها الان دعا می‌کنند دوباره دایی با همین شرایط برای بازی به فوتبال برگردد یادآور شد: یادتان هست چقدر برخی‌ گفتند دایی، چرا فوتبال را کنار نمی‌گذاری؟ یادتان هست چقدر من را کوبیدند؟ یادتان هست گفتید چرا دایی کنار نمی‌رود و آقای ایکس بیاید و رونالدو شود؟ الان همه حرف‌ها را خودتان می‌زنید. حرف من این است تا موقعی مدیریت غلط داریم نتیجه ما در فوتبال همین است.

دایی گفت: متأسفانه در فوتبال پایه کار نمی‌کنیم و اگر در 10 سال آینده فوتبال ما همین باشد راه به جایی نخواهیم برد. اگر باشگاه‌های ما به تیم‌های خود نرسند و فقط به دنبال بازیکنان مصرف‌کننده باشند مشکلی حل و معجزه‌ نمی‌شود.

دایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شرایط جامعه با زمان من که بازی می‌کردم فرق دارد. جامعه نسبت به 15 سال پیش فرق کرده خیلی از علایق و سلیقه‌ها عوض شده و این موضوع یک آسیب اجتماعی است که به فوتبال ما نیز منتقل شده است. وقتی پیراهن تیم ملی را می‌پوشیدیم عشق می‌کردیم و عاشق بودیم و به خود می‌بالیدیم. وقتی وارد زمین می‌شدیم در دل خودمان می‌گفتیم اگر ببازیم و یا حتی مساوی کنیم باید به مردم ایران که چشم انتظار ما هستند چه حرفی بزنیم اما الان همه چیز فرق کرده چون رابطه‌ها جای خیلی از مسائل را گرفته است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =