درجا زدن قیمت جهانی نفت ایران

برای دومین هفته متوالی قیمت نفت ایران در هفته منتهی به ۲۶ ژوئن (جمعه، ۲۹ خرداد) کاهش یافت، اما همچنان قیمت نفت سبک ایران در سطح ۶۰ دلار باقی ماند.

به گزارش سرویس اقتصادی تهران نیوز به نقل از شانا؛ قیمت نفت سبک ایران در هفته منتهی به ۲۶ ژوئن با ۳۷ سنت کاهش به ۶۰ دلار و۸۲ سنت برای هر بشکه رسید؛ میانگین قیمت نفت سبک ایران از ابتدای امسال تاکنون ۵۵ دلار و ۴۱ سنت بوده است.
قیمت نفت سنگین ایران نیز با ۳۵ سنت کاهش به ۵۸ دلار و ۹۴ سنت برای هر بشکه رسید؛ میانگین قیمت نفت سنگین ایران از ابتدای امسال تا کنون ۵۳ دلار و ۲۵ سنت بوده است.
قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی با ۴۷ سنت کاهش به ۵۹ دلار و ۷۴ سنت برای هر بشکه و میانگین قیمت سبد نفتی اوپک از ابتدای سال تاکنون ۵۵ دلار و هفت سنت برای هر بشکه بوده است.
به گزارش اداره امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، قیمت نفت خام "دبلیو تی آی" با ۸ سنت و "برنت" با ۳۷ سنت کاهش در هفته مورد بررسی به ترتیب به ۶۰ و ۶۱ دلار برای هر بشکه رسید.
قیمت نفت خام دوبی نیز با ۳۴ سنت افزایش به ۶۱ دلار و ۵۱ سنت و عمان نیز با ۳۴ سنت کاهش به ۶۱ دلار و ۵۱ سنت برای هر بشکه رسید.
انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =