فرماندار شهرستان فیروزکوه از بسیج امکانات برای خدمات رسانی هر چه شایسته تر به اهالی روستای لاسم چشمه شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از دیمه نیوز؛ در حاشیه آیین افتتاح پروژه آبرسانی به روستای لاسم چشمه از بخش مرکزی شهرستان فیروزکوه، مسائل و مشکلات روستائیان از زبان عضو شورای اسلامی و یکی از معتمدان محلی این روستا بیان شد.

“علی لاسمی” عضو شورای اسلامی روستا در حسینیه “حضرت ابوالفضل(ع)”، خطاب به فرماندار و سایر مسؤولان حاضر در مراسم اظهارکرد: سالهاست زباله شهری فیروزکوه در مناطق اطراف این روستا دفن می شود که به اذعان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان، به صورت غیراصولی انجام می شود.

وی با اشاره به بوی تعفن پساب فاضلاب ناحیه صنعتی قدیم فیروزکوه واقع در مجاورت این روستا، گفت: این بوی مشمئزکننده به عامل آزار اهالی و مسافران، گردشگران و زائران عبوری از منطقه، همچنین کارگران و کارکنان این شهرک صنعتی تبدیل شده است.

لاسمی افزود: متاسفانه در زمان اجرای برخی پروژه های اداره راه و شهرسازی، رگه های قنات روستا از بین رفته و امروز کشاورزان از آب کشاورزی خوبی برای زراعت، باغداری و سایر فعالیت های کشاورزی برخوردار نیستند.

وی همچنین با اشاره به بافت روستا، بیان کرد: حریم اداره راه و شهرسازی و اداره گاز که خدمات خود را از کنار بافت این روستا به سایر مناطق برده اند در حدود ۲۰۰ متر است؛ این در حالی است که عرض روستای لاسم چشمه کمتر از ۳۰۰ متر است.

این عضو شورای اسلامی روستا اضافه کرد: نحوه دفن و دفع زباله های شهری در اطراف روستا به گونه ای است که قطعاً با یک سیلاب، زباله ها وارد روستا می شوند و در صورت آتش زدن، دود آنها به درون محوطه روستا تسری می یابد که آزاردهنده است.

وی همچنین با اشاره به مجوز استخراجی که اخیراً به یک شرکت شن و ماسه در منطقه داده شده، هشدار داد: این مساله قطعاً در آینده مشکلات دیگری را برای روستائیان و اهالی منطقه به دنبال خواهد داشت.

Abresani (4)

* لاسم چشمه نباید در فقر نگاه مدیریتی قرار بگیرد

در ادامه “ابوالقاسم مهری” فرماندار شهرستان فیروزکوه، پس از استماع مسائل و مشکلات روستائیان منطقه، با قرار گرفتن پشت تریبون در مقام پاسخگویی گفت: خداوند متعال را شاکریم که در سال جاری ۲ پروژه بزرگ گاز رسانی و آب رسانی به این روستا عملیاتی و اجرایی شد که نشان از دقت نظر و توجه دولت کریمه به مناطق کمتر برخوردار و روستایی دارد.

وی با اشاره به استقلال شبکه آب این روستا از شبکه آب ناحیه صنعتی قدیم فیروزکوه که با افتتاح پروژه آبرسانی میسر شد، خاطرنشان کرد: شبکه بهداشت و درمان نظارت کامل بر بهداشت آب شرب این روستا و سایر مناطق دارد تا آبی با کیفیت مطلوب به دست اهالی برسد.

مهری تصریح کرد: به منظور دفع بوی بد ناحیه صنعتی قدیم فیروزکوه که از ادوار گذشته به یادگار مانده، در سال جدید برای تاسیسات این منطقه صنعتی و مدیریت پساب های آن بودجه تعریف می شود تا این مشکل برای همیشه و بطور اساسی ریشه کن شود.

وی با اشاره به لزوم توسعه بافت این روستا، تاکید کرد: بخشدار مرکزی باید با استمرار جلسات مربوطه با دستگاه های ذیربط و با احتساب حریم هایی که برای تاسیات عمومی کسر می شوند، ظرفیت سرزمینی جدیدی را برای روستا تعریف کند و برای این کار حتی بافت شمالی مسیر مواصلاتی فیروزکوه- تهران واقع در قسمت شمالی این روستا را نیز در نظر داشته باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان فیروزکوه همچنین با اشاره به مسائل و مشکلات پیش آمده برای قنات روستا، خواستار هماهنگی بخشداری مرکزی و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان به منظور تعریف طرحی جدید در فاز توسعه این روستا به منظور رفع این مشکل شد.

وی خواستار انجام یک بازدید میدانی از محل دفع زباله های شهری با حضور اعضای شورای اسلامی، شهردار، سرپرست شبکه بهداشت و درمان و بخشدار مرکزی شد تا تصمیمی مقتضی و مناسب برای رفع این معضل اتخاذ شده و در صورت نیاز از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز استفاده شود.

مهری تصریح کرد: کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان موظف است تا اهتمام جدی نسبت به وضعیت بهداشتی منطقه داشته باشد.

وی در خاتمه با اشاره به تلاش دولتمردان برای کاهش مشکلات زندگی روستائیان، نتیجه گیری سریعتر در رفع معضلات مردم این روستا را مستلزم پیگیری مجدانه دهیار و اعضای شورای اسلامی روستا برشمرد.

روستای لاسم چشمه در پنج کیلومتری غرب فیروزکوه و بر سر مسیر مواصلاتی تهران- فیروزکوه قرار دارد.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =