در اسلام ازدواج آسان مُد است و ما هم باید پیرو مُد دینمان باشیم

رییس بنیاد فرهنگی و اجتماعی زنان گفت: ازدواج در صورتی به ما توصیه شده است که آسان برگزار شود و نباید ما طبق مُد کشورهای دیگر پیش برویم بلکه اسلام خودش نوعی مُد دارد مثلا ازدواج از نوع آسانش در اسلام مُد است و ما هم که پیرو دین اسلام هستیم باید طبق مُد دین قدم هایمان را برداریم.

به گزارش سرویس فرهنگی تهران نیوز، زهرا عباسی رییس بنیاد فرهنگی و اجتماعی زنان در گفت و گو بازنان خبر با اشاره به اینکه ازدواج آسان چه ویژگی هایی دارد بیان کرد: برای یک ازدواج موفق، دختر و پسر هر دو باید به بلوغ فکری و شخصیتی رسیده باشند تا فارغ از وابستگی مالی و فکری به خانواده ها بتوانند تصمیم بگیرند و تصمیماتشان را منطقی عملی کنند.
وی افزود: ازدواج از دیدگاه معتبر، قراردادی قانونی است که توسط یک مرد و زن بسته می شود تا به عنوان زن و شوهر با یکدیگر زندگی کنند. ازدواج برای افراد زیادی که تصور می کنند که دو نفر قبل از تولد در پیشگاه شاهدانی با ازدواجی مقدس از نظر روحانی و قانونی به یکدیگر وصل شده اند، مفهوم و اهمیتی جامع و وسیع دارد.
عباسی ادامه داد: شرکت در جشن ازدواج آسان ترین راه متاهل شدن برای زوج های بسیاری است و ازدواج برای افرادی که دوست دارند رابطه ای قانونی و شرعی با هم داشته باشند، فرصت مناسبی است تا بتوانند رابطه ای بی همتا و خاص را تجربه کنند.
رییس بنیاد فرهنگی و اجتماعی زنان یادآور شد: ازدواج علی و فاطمه گرچه ساده ترین ازدواج دنیا بود اما همراهی آن با عصمت و معنویت آنرا تا همیشه ابد الگوی مسلمانان کرد و تنها این ازدواج یک پیوند زناشویی نبود بلکه یک پیوند الهی بود، ازدواجی که صبر، ایثار، بخشندگی و همدلی اصولش شدند تا زهرا در تمام مدت زندگی گله ای از کمی و کاستی های زندگی به لب نیاورد.
وی اظهار داشت: ازدواج در دین اسلام آسان است و این ما هستیم که در طول سالها و قرن ها با افزودن پیرایه و تشریفات دست و پا گیر موانع پیچیده و دشواری سر راه ازدواج ایجاد کرده ایم ولی اگر به دستوارت اسلام عمل کنیم تمام موانع برداشته خواهد شد و امر مقدس ازدواج برای همگان سهل و آسان می شود.
عباسی گفت: در اصل ازدواج در صورتی به ما توصیه شده است که آسان برگزار شود و نباید ما طبق مُد کشورهای دیگر پیش برویم بلکه اسلام خودش نوعی مُد دارد مثلا ازدواج از نوع آسانش در اسلام مُد است و ما هم که پیرو دین اسلام هستیم باید طبق مُد دین قدم هایمان را برداریم.
رییس بنیاد فرهنگی و اجتماعی زنان مطرح کرد: بهترین ازدواج از نظر اسلام ازدواجی است که حتما مراسم آن آسان اما انتخابش دقیق باشد، من به شخصه با این اصطلاح که گفته می‌شود ازدواج آسان موافق نیستم و باید اینطور تعریف شود انتخاب دقیق اما مراسم آسان نه اینکه تعبیر به انتخاب آسان و سطحی به عنوان مثال در خیابان شود.
انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =