عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در حوزه مسکن مهر اقدامات خوبی انجام شد؛ باید جوانب انصاف را رعایت کرد./ بازسازی خرابی های ناشی از زلزله ظرف مدت سه هفته امکان پذیر نیست.

جعفر زاده ایمن آبادی در گفتگو با خبرنگار سرویس اقتصادی آفتاب ری؛ به تفاوت های میان مسکن اجتماعی با مسکن مهر اشاره کرد و گفت: در دولت اصلاحات یک روش واگذاری مسکن به نام اجاره به شرط تملیک وجود داشت. در دولت آقای احمدی نژاد هم آن رویکرد را تغییر دادند و به سمت مسکن مهر حرکت کردند.

وی در ادامه عنوان کرد: در حوزه مسکن مهر اقدامات خوبی انجام شد؛ باید جوانب انصاف را رعایت کرد، نمی توانیم از آن بگذریم. اما باید یک اصلاحاتی در آن انجام می شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: بنده با تغییر نام موافق نیستم؛ و معتقدم در دولت اصلاحات و آقای احمدی نژاد اقداماتی برای رفع مشکل مسکن در کشور شده است.

جعفر زاده همچنین گفت: کارشناسان باید بررسی کنند و نقاط ضعف و قوت آنها را ببینند و یک شیوه ای که پاسخگو است را از آن استخراج کنند.

وی ادامه داد: در مسئله مسکن مهر حل مشکن زمین ان نکته خوبی بود اما در نحوه پرداخت مبالغ پیش و اقساط آن، اجاره به شرط تملیک موفق تر بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ترکیبی از این دو مدل را ظاهرا بعنوان مسکن اجتماعی می خواهند مطرح کنند.

وی در خصوص اظهارات آقای روحانی مبنی بر اینکه مشکل اصلی تورم کشور ناشی از مسکن مهر بوده است گفت: بطور صد در صد نمی توان گفت که مسکن مهر دخیل بوده است، ولی بی تاثیر هم نبوده.

جعفرزاده همچنین تاکید کرد: ضرورت کشور مشکل تامین مسکن بوده، یعنی باید یک بخشی از این تورم را به جان می خریدیم؛ اگر ما می خواستیم که تورم نداشته باشیم باید یک مشکل بزرگتر که بی مَسکنی بود را به جان می خریدیم.

وی ادامه داد: همه ی اینها با هم جمع شده اند و به نظر بنده نباید اینگونه بیان شود که ضررهایی رسانده است؛ سودهایی رسانده است که در مقابل آن ضرر خیلی قابل توجه نیست.

وی در خصوص زلزله بوشهر و وعده بازسازی 20 روزه رییس جمهور اظهار داشت: بازسازی خرابی ها ظرف سه هفته امکان پذیر نیست، اما مشکلات اولیه حداقلی را می توان ظرف 20 روز برطرف کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: اگر ما بخواهیم آنها را در چادر اسکان بدهیم یک ماه طول می کشد، فقط آورا برداری از آن منطقه سه ماه به طول می انجامد.

روحاني پیش تر در سفر به مناطق زلزله زده ی بو شهر گفته بود: «دولت براي همه مناطق آسيب ديده از زلزله و برطرف کردن خسارت ها در زمان بسيار کوتاه برنامه ريزي خواهد کرد»؛ همچنین از رئيس بنياد مسکن خواسته ام رسيدگي به پرونده همه منازلي را که در اين زلزله خسارت ديده و بايد بازسازي شوند، ظرف ۲۰ روز آينده انجام دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =