نبویان با تاکید بر اینکه دستاوردهای هسته‌ای قابل تعطیلی نیست، گفت: دولت با این شعار که تحریم‌ها را برمی‌دارم، وارد مذاکره شده است، اما غربی‌ها خودشان ضعف دارند و اگر قدرت پیدا کنند، توافقنامه را زیر پا خواهند گذاشت، از این‌رو مذاکره‌کنندگان نباید به آن‌ها خوش‌بین باشند.

حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت و گو با سرویس سیاسی آفتاب ری؛ با اشاره به اینکه این دولت با این شعار که تحریم‌ها را برمی‌دارم، وارد مذاکره شده است، گفت: غرب می‌داند ما به دنبال سلاح نیستیم، البته برخی از کشورهای همسایه ما به سلاح دست پیدا کردند و هیچ کس هم با آن‌ها کاری ندارد.

وی با طرح این پرسش که آمریکا چه زمانی دست از تحریم‌ها برمی‌دارد؟ به آیه‌ای از قرآن کریم اشاره کرد و گفت: قرآن کریم می‌فرماید هیچ وقت مگر اینکه دست از اسلام برداریم. نماینده مردم تهران در مجلس اولین خطوط قرمز ایران را ایستادگی بر سر اسلام و ارزش‌ها عنوان کرد و افزود: آیا ما به خاطر ضعف پای میز مذاکره رفته‌ایم؟ این آمریکاست که از سر ضعف آمده است چراکه ما امروز برد ایران را در سوریه می‌بینیم. حجت‌الاسلام نبویان در ادامه تاکید کرد: آن‌ها خودشان ضعف دارند و اگر قدرت پیدا کنند، توافقنامه را زیر پا خواهند گذاشت، از این‌رو مذاکره‌کنندگان نباید به آن‌ها خوش‌بین باشند. وی با بیان اینکه راه پیروزی ما مقاومت است و راه دیگری غیر از این نداریم، خاطرنشان کرد: امروز در غزه چه می‌گذرد؟! سران کفر یعنی آمریکا و فرانسه از قصاب‌های مسلمانان حمایت و دفاع می‌کنند، بنابراین نمی‌توان به آن‌ها اعتماد کرد، ضمن اینکه تنها راه ما و غزه مقاومت است. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: چشم دوختن به آمریکا، آلمان و فرانسه چشم دوختن به کسانی است که روی حلقوم ملت نشسته‌اند، از این رو عزت ما در برابر آمریکا و سران کفر نیست. نبویان با بیان اینکه عده‌ای می‌گویند موضوع مذاکرات به تأیید مقام معظم رهبری رسیده است و ایشان مذاکرات را تأیید کرده‌اند، افزود: این در حالی است که آقا فرمودند در جزئیات مذاکرات مداخله نمی‌کنم البته خطوط قرمز و حدودی وجود دارد که باید رعایت شود. وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با کارکنان سازمان انرژی اتمی خطوطی را مطرح کردند. اولین مطلب این بود که راه با جدیت و قدرت ادامه یابد یعنی اندکی عقب‌نشینی و کم کردن سرعت خطوط قرمز است. نماینده مردم تهران در مجلس اظهار کرد: همچنین فعالیت‌های ایران در تحقیق و توسعه نباید کاهش و متوقف شود اما در این زمینه خبرهای خوشی به گوش نمی‌رسد. نبویان با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرموده بودند روابط ما با آژانس باید متعارف باشد، اظهار داشت: آیا الآن روابط ما با آژانس متعارف است؟ وی در پایان با بیان اینکه دستاوردهای هسته‌ای قابل تعطیلی نیست،  تأکید کرد: این پرسش را مطرح کرد که در حال حاضر در فردو و اراک چه خبر است؟ تولید ایزوتوپ در فردو یعنی تعطیلی، و تعطیلی فردو یعنی عقب‌نشینی از خطوط قرمز نظام و دستاوردها و حقوق مردم.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =